Turniej kibiców Unii Tarnów – UTFC CUP 2020

1 sierpnia kibice Unii Tarnów tradycyjnie już zorganizowali turniej UTFC, który odbył się w Radłowie. Głównym motywem całego wydarzenia było upamiętnienie Bohaterów, uczestnicy odpalili 44 race i czarne świece dymne, wszystko to działo się podczas Godziny „W”. W tym roku do turnieju zgłosiła się rekordowa liczba, aż 28 drużyn.

 

Elita Tarnowa:
1.08.2020: Był to największy turniej w historii ruchu kibicowskiego na Unii Tarnów. Fani Jaskółek wraz z zaprzyjaźnionymi ekipami wystąpili w piłkarskich zmaganiach po raz dwunasty, ale tym razem dzięki inicjatywie i organizacji naszych fan clubów miały one wyjątkowy charakter. UTFC CUP 2020 w Radłowie zgromadził na starcie 28 drużyn (ponad 200 zawodników), w tym po kilka Okocimskiego Brzesko, Wisły Kraków, jedną Stali Gorzów, kilka z Tarnowskich Osiedli oraz wielu okolicznych FC – z Radłowa, Wojnicza, Dębna i Sufczyna, Jadownik, Olszyn, Ostrowa, Zakliczyna, Szczucina, Tuchowa, Rzepiennika, Ołpin.

[art5]

 

Zmagania rozpoczęliśmy już o godz. 10, rozgrywając po dwa mecze równolegle. Młodzi kibice zadbali o grilla, można było zakupić wiele pamiątek, największą atrakcją były baseny. W długich zmaganiach najlepiej zaprezentowali się zawodnicy Wisły Dębniki, wygrywając wszystkie mecze. W finale zwyciężyli z drużyną Ogrodowa (Okocimski) 1-0. W walce o 3 miejsce zagrała tarnowska drużyna – Wschodnia Strona Miasta z Necromans’01 (Okocimski). Brązowy medal przypadł także Piwoszom, którzy wygrali pewnie 3-0. Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.

 

Podczas godziny „W” zaprezentowaliśmy oprawę złożoną z 44 rac i kilku świec dymnych oraz transparentu – „Wasza krew za naszą wolność” z symbolami Związku Jaszczurczego, NSZ i AK.

[art5]

 

Po niemal 8 godzinach turniejowych zmagań udaliśmy się nad okoliczny zalew, aby tam kontynuować dobrą zabawę, którą niestety postanowili popsuć smutni panowie. Turniej poza samymi zawodnikami przyciągnął też wielu innych fanów. Świetna atmosfera, piękna pogoda, wiele śpiewów, emocji na boisku i dobrej zabawy na trybunach! Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w tak spore przedsięwzięcie i wszystkich, którzy uczestniczyli we wspólnej sportowej integracji. Do następnego.

[art5]

 

Wisła Dębniki:
W ostatnią sobotę uczestniczyliśmy w turnieju zorganizowanym przez kibiców Unii Tarnów w Radłowie. Wynik może jak najbardziej tylko cieszyć, gdyż zajęliśmy 1 miejsce, wygrywając kolejno trzy mecze w grupie i w fazie pucharowej cztery mecze nie tracąc przy tym żadnej bramki!! W finale pokonaliśmy chłopaków z Okocimskiego Brzesko 1-0. Ogólnie drużyn było 28, zagrali przedstawiciele takich drużyn jak Wisła Kraków, Unia Tarnów, Okocimski Brzesko, Wisła Szczucin, Olimpia Wojnicz, Wisła Zakliczyn, czy Stal Gorzów Wlkp. Po turnieju udaliśmy się na parę godzin na gościnę zorganizowaną przez gospodarzy na pobliskim zalewie, gdzie zakończyli ją nam rzecz jasna nie kto inny jak smutni panowie, którzy nie mogli się zapewne pogodzić z tym, że my się bawimy, a oni pracować muszą.. Dzięki Unia jeszcze raz i oby do następnego! 

 

Młoda drużyna Osiedla Zielonego na turnieju UTFC CUP 2020.

 

Fanatycy znad Uszwicy:
W sobotę jesteśmy obecni w Radłowie na turnieju organizowanym przez kibiców Unii Tarnów. Przez cały turniej przewija się od nas ok. 80 osób. Wystawiamy 4 drużyny: Necromans ’01, Ogrodowa, FC Jasień i OKS. Piłkarsko turniej wypadł bardzo dobrze, Ogrodowa zajmuje 2 miejsce, a Necromansi 3. Na turnieju obecni są również kibice Wisły Kraków, Stali Gorzów Wlkp oraz przedstawiciele FC Unii z całego regionu.
Po turnieju udajemy się na pobliski zalew wraz z innymi uczestnikami turnieju, spokojny pobyt na plaży zakłócają ci co zawsze.
Podziękowania dla przyjaciół z Elita Tarnowa za zaproszenie oraz gościnę.
OKS & ZKS

[art5]

 

FC Tuchów:
1 sierpnia odbył się największy turniej w historii ruchu kibicowskiego na Unii – UTFC CUP 2020. Na turnieju zameldowało się 28 drużyn, w tym naszego FC. W naszej grupie znajdowały się takie drużyny jak: Klikowa, FC Wojnicz, oraz Stal Gorzów. Niestety zmagania sportowe zakończyliśmy na fazie grupowej. Nie zmienia to jednak faktu, że idealnie przygotowany turniej sprawił ze bawiliśmy się do późnego wieczora w świetnych humorach, integrując się z wszystkimi ekipami.
Pozdrawiamy drużyny, które wzięły udział oraz gratulujemy zwycięzcy.
AVE UNIA

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments