Turniej Kibiców Górnika Wałbrzych 13.02.2016

13 lutego w Kamiennej Górze odbył się turniej charytatywny organizowany przez kibiców Górnika. Tego dnia udział brało 16 drużyn składających się głównie z kibiców Górnika oraz Polonii Świdnica. Dzięki zbiórce pieniędzy, wpisowym i licytacji udało się zebrać 11 890 zł dla Inez i Wiktorii.

Relacja Kibiców Polonii:

W sobotę meldujemy się w 30 osób na turnieju charytatywnym rozgrywanym w Kamiennej Górze. Wystawiamy dwa składy – Polonia oraz FC Strzegom. Główny skład tradycyjnie nie wychodzi z grupy, lepiej zaprezentowali się chłopaki z Strzegomia. Warto wspomnieć o zebranej kwocie przez chłopaków z Górnika – to prawie 12 tysięcy złotych, które wspomogą Inez oraz Wiktorię. Chylimy czoła za zorganizowanie takiego zacnego turnieju i zebraną kwotę.

Kilka słów o dziewczynkach, dla których zorganizowano sobotni turniej:

Inez cztery lata temu uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu, gdzie doznała ciężkiego, wielonarządowego urazu, a także urazu czaszko-mózgowego, który doprowadził do paraliżu prawej strony ciała. Wypadek odebrał jej wszystko, przyjaciół, szkołę i dzieciństwo. Od czterech lat ciężko pracuje nad powrotem do normalnego życia. Pochłania to bardzo dużo czasu, wyjazdy do specjalistów i operacje plastyczne. Wymagana jest stała rehabilitacja, co łączy się z ponoszeniem wysokich kosztów.

Wiktoria – dziś siedmioletnia dziewczynka toczy nierówną walkę z nowotworem mózgu. Potrzebna jest intensywna rehabilitacja i leczenie, więc zgromadzone pieniądze pomogą jej znacznie w dążeniu do zdrowia. Dzięki indywidualnemu tokowi nauczania w domu, dziewczynka nadrabia swoją nieobecność w szkole. Patrząc na jej determinację i wspaniałe efekty, powrót do szkoły będzie dla niej pełnią szczęścia. Jednak na to potrzeba jeszcze dużo czasu poświęconego na pracę z rehabilitantami i lekarzami.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments