Turniej kibiców GKS&FCB – Silesian Family Cup 2021

W minioną niedzielę odbył się kibicowski turniej z okazji 25-lecia zgody GieKSy z Banikiem, który w tym roku nosił nazwę Silesian Family Cup. W zawodach udział wzięły 32 drużyny, które rywalizowały między sobą w 8 grupach. Tego dnia najlepszą formą piłkarską wykazali się sympatycy GieKSy z Trójkolorowego Zawodzia. Pomiędzy turniejem piłkarskim odbyły się również zawody w przeciąganiu liny, w tej dyscyplinie najlepsza okazała się ekipa Jaworznickiej GieKSy. Więcej o turnieju dowiecie się  z relacji samych zainteresowanych, które wrzucamy poniżej.

 

Ultras GieKSa’03:
Wczoraj po raz kolejny organizujemy kibolski turniej, który w tym roku, z okazji 25 lecia zgody z Banikiem, przybrał nazwę SILESIAN FAMILY CUP. Podobnie jak we wcześniejszych latach turniej odbywał się na naszym stadionie, gdzie od rana bawiło się wspólnie kilkaset osób. W zmaganiach piłkarskich udział wzięły 32 drużyny, które rywalizowały między sobą w 8 grupach.

Równolegle z piłkarskimi rozgrywkami na całym terenie imprezy odbywała się masa różnych atrakcji, dziewczyny z Wesoła Girls wcieliły się w role animatorek dla dzieci, najmłodsi uczestnicy mogli darmowo korzystać z dmuchańców, waty cukrowej oraz popcornu. Przez cały czas trwania turnieju działała również strefa gastro gdzie każdy mógł się posilić wurstem z grilla oraz schłodzić napojami.

Pomiędzy fazą grupową, a pucharową odbyły się licytacje pamiątek oraz konkurs przeciągania liny, w którym najlepsza okazała się ekipa Jaworznickiej GieKSy. Po krótkiej przerwie zaczynamy fazę pucharową gdzie spotykają się najlepsze piłkarsko ekipy, tocząc wyrównane boje w sportowej atmosferze. Przed meczami półfinałowymi wszyscy udajemy się na Blaszok gdzie w towarzystwie kilkudziesięciu świec dymnych i setki rac robimy pamiątkowe foto.

Zaraz po prezentacji na Blaszoku udajemy się dokończyć zmagania piłkarskie gdzie w półfinałach zmierzyły się drużyny Ekipa Dąb vs Zawodzie oraz Ultras GieKSa&Banik vs Mysłowice. Zwycięsko z tych pojedynków wychodzą ekipy Zawodzia oraz Mysłowic, a po jednostronnym finale najlepsza w całych rozgrywkach okazała się drużyna Trójkolorowego Zawodzia.

Dziękujemy wszystkim za obecność i pomoc w stworzeniu tak wielkiego widowiska, liczymy, że za rok ponownie uda nam się spotkać w takim gronie. Osobne podziękowania kierujemy dla wszystkich kibiców Banika Ostrava, którzy pojawili się na turnieju, wiemy, że w obecnych czasach nasze kontakty natrafiły na niemałe utrudnienia, tym bardziej Wasza liczba robiła wrażenie!

GieKSa & Banik!

POZDRAWIAMY NIEOBECNYCH GIEKSIARZY! ACAB! 

 

 

Trzebińska GieKSa:
Startujemy dzisiaj w Turnieju GieKSy. W przeciąganiu liny docieramy do półfinału natomiast w nogę odpadamy po wyjściu z grupy w ćwierćfinale z Giszowcem. Dzięki za obecność! Trzebinia Ino GieKSa!

 

JURAJSKA GIEKSA:
Jak w zeszłym roku tak i w tym wystawiamy drużynę reprezentującą nasz Fan Club na turnieju GieKSy. Miło było się zobaczyć w tak licznym gronie! Pilkarsko niestety nie wychodzimy z grupy, ale każdy dał z siebie wszystko! Podczas pikniku prezentujemy trans „MŁODA JURA” dedykowany dla naszych nastoletnich działaczy i odpalamy pirotechnikę. Dzięki wszystkim za przybycie i do zobaczenia już niedługo na meczach w pierwszej lidze! 

 

Brynów 1964:
Wczoraj na turnieju kibiców GieKSy i Banika „Silesian Family Cup 2021” meldujemy się w blisko 20 osób. Piłkarsko wyszło jak zwykle – nie udało się wyjść z grupy, mimo ciężkich meczów stoczonych z Mysłowicka GieKSa, GKS DĄB czy ekipą Banika z Fydek-Mistek. Mimo to zabawa była rewelacyjna, w przerwie pomiędzy meczami zaprezentowaliśmy na Blaszoku – oczywiście w sektorze A – małą oprawę. Zadebiutowała też flaga ŚP. Czesława. Dzięki organizatorom z SK1964 za świetne ogarnięcie WSZYSTKIEGO! Pozdrawiamy też braci z Banika, do zobaczenia za rok! 

 

GieKSa z Jaworzna:
Wczoraj, bierzemy udział w turnieju kibicowskim na stadionie przy Bukowej „Silesian Family Cup”, który w tym roku z uwagi przypadającej 25 rocznicy przybicia zgody z Banikiem, miał szczególny charakter. W grupie trafiamy na Trójkolorowa Paderewa , JURAJSKA GIEKSA oraz HAVÍŘOV 101% FCB , po trzech zwycięstwach kończymy fazę grupową na 1 miejscu. W 1/8 trafiamy na Żorska GieKSa to spotkanie również zakończyło sie naszą wygraną. Ostatecznie dotarliśmy do ćwierćfinału by odpaść przegrywając spotkanie z Mysłowicka GieKSa .

– W przeciąganiu liny zwyciężamy w finale pokonując Witosa GanG
– Na turnieju wywieszamy dwa transparenty Jaworznickiej GieKSy oraz Śp. MAŁY. po fazie grupowej odpalamy piro oraz głośnym śpiewem zaznaczamy swoją obecność na turnieju.
-Odbyły sie również licytacje na którą wystawiamy naszą specjalnie przygotowaną na ten turniej koszulke wraz z autografami piłkarzy GKS Katowice . Kwota wylicytowana za koszulke wyniosła 900 zł i zostanie przekazana na konto Adrianka synka naszego Kolegi ktory walczy aby dojść do pełni sprawności.  

 

Trójkolorowe Zawodzie:
W niedzielę bierzemy udział w turnieju SILESIAN FAMILY CUP, który został zorganizowany z okazji 25 lecia sztamy z Banikiem Ostrava. Los przydzielił nam do grupy drużyny Mysłowic, Centrum oraz naszych przyjaciół z Bogucic. Grupę wygrywamy pewnie po raz kolejny w tym roku dając lekcje futbolu Bogucicom. Faza pucharowa to zwycięstwo po karnych z PNG, wygrana 5-2 z GzG, w półfinale pokonujemy Ekipę Dąb 2-1, natomiast w finale potwierdzamy klasę i wygrywamy z Mysłowicami 5-0. Był to trzeci turniej w jakim braliśmy udział tego lata i po raz trzeci meldujemy się w finale co uznajemy za dobry prognostyk na przyszłość. Teraz pora przełożyć formę z boiska na trybuny i już teraz zachęcamy wszystkich do wspierania GieKSy w najbliższych meczach domowych i wyjazdowych!

Na koniec chcielibyśmy podziękować organizatorom za świetną imprezę oraz pozdrowić wszystkich uczestników turnieju, w szczególności naszych Braci z Banika Ostrava! GieKSa, Banik Ole! Hej, hej Zawodzie! 

 

GieKSa z Tauzena:
W niedziele bierzmy udział w tradycyjnym GieKSiarskim turnieju który w tegorocznej edycji odbył się pod szyldem „Silesian Family” i był częścią obchodów 25 lat zgody z Banikiem Ostrava. Pilkarsko wyszliśmy z grupy i w ćwierćfinale przegraliśmy z Ekipa Dąb po rzutach karnych. Zabawa tradycyjnie już była przednia! Do późnych godzin świętujemy z naszymi przyjaciółmi z Banika! Dzięki wszystkim obecnym , pozdrowienia dla nieobecnych GieKSiarzy i do następnego. Najlepszy biznes to prawdziwa przyjaźń!!! 

 

GKS DĄB:
W dniu wczorajszym, bierzemy udział w turnieju „Silesian Family 2021”, który był zorganizowany z okazji 25-lecia najlepszej międzynarodowej zgody na świecie. W turnieju udział wzięły 32 drużyny, w tym 8 naszych braci z Ostravy. 

W fazie grupowej los nas skrzyżował z ekipami Brynowa, Mysłowic oraz czeski Frydek-Mistek. Nasza forma była wysoka, gdzie pewnie wygramy wszystkie spotkania, nie tracąc żadnej bramki. W fazie pucharowej naszym rywalem został Tauzen, z którym po zaciętym boju i szczęśliwej bramce na 3:3 w ostatniej akcji meczu, doprowadzamy do serii rzutów karnych, gdzie udaje się nam przejść dalej. W ćwierćfinale trafiamy na czeski Frydland. Mecz ponownie zacięty, kończy się rezultatem 2:2, gdzie znowu los nam sprzyja i awansujemy po serii jedenastek. W półfinale natrafiamy na Zawodzie, z którym szybko obejmujemy prowadzenie, ale ostatecznie przegrywamy 2:1 z późniejszym triumfatorem turnieju. Gratulacje! W meczu o 3. miejsce, połączone grupy Ultras GieKSa & Banik remisują z nami i kolejny raz seria rzutów karnych musi wyłonić zwycięzców. Tym razem Ultrasi lepiej wykonywali serię jedenastek i zajmują miejsce na podium. Brawo Panowie! A My? Miejsce, które każdy brał w ciemno przed startem, znakomita integracja młodego pokolenia ze starszyzną, wspólny przemarsz ze śpiewem sławiący GKS Katowice oraz naszą ukochaną dzielnicę Dąb.

W trakcie całej zabawy wspólne wypicie piwa z kolegami z Blaszoka, z którymi na zakończenie stajemy do wspólnego zdjęcia, gdzie pirotechniki nie szczędzono. Cały turniej asystował nam transparent „Ekipa Dąb”. Chcielibyśmy podziękować organizatorom za znakomitą zabawę, było to wielkie przedsięwzięcie, gdzie mogliśmy wziąć udział i dobrze się pokazać. Na zakończenie, chcieliśmy pozdrowić Marka, wielkiego fana GieKSy z Dębu, któremu obecny stan zdrowia nie pozwala wspierać GieKSy. Jesteśmy z Tobą i do zobaczenia na Blaszoku! GKS Katowice & Banik Ostrava! 

 

HAVÍŘOV 101% FCB: 

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments