Trzynastu kibiców zatrzymanych po meczu Górnik Konin – Elana Toruń

Sobotni mecz pomiędzy Górnikiem Konin, a Elaną Toruń rozgrywany był jako impreza masowa podwyższonego ryzyka.W trakcie trwania pierwszej połowy pod stadionem Górnika od strony ulicy Warszawskiej pojawiła się grupa ok. 60 kibiców Widzewa, którzy przyjechali wspierać Elanę. Próbowali wejść na stadion przez płot.

Widząc to w tym samym momencie gospodarze pobiegli w kierunku ogrodzenia stadionu. Do bezpośredniego starcia nie doszło przez policję, której tego dnia było 200. Trzynastu kibiców Widzewa usłyszało zarzut z artykułu 60 ustawy o imprezach masowych (wdzieranie się na teren, na którym rozgrywane są zawody sportowe). Grozi za to do trzech lat więzienia. Ponadto czterech spośród tych trzynastu zatrzymanych usłyszało zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji, za co również grozi maksymalnie do trzech lat pozbawienia wolności.

 

Info z lokalnego serwisu lm.pl
Policjantom udało się zapobiec konfrontacji pomiędzy dwoma wrogo nastawionymi grupami kibiców – wyjaśnia st. sierż. Zbigniew Janusz. Grupa fanów Widzewa następnie zaatakowała funkcjonariuszy policji. – Zadawali uderzenia i kopnięcia. Policjanci stosowali środki przymusu bezpośredniego, m.in. pałki i miotacze gazu. Zmusiło to kibiców do cofnięcia się w kierunku mostu żelaznego. 

Filmik od 1:50

Oświadczenie konińskiej policji ws. zajść przy stadionie

Posted by Portal LM.pl on Montag, 23. Oktober 2017

Raport meczowy z relacjami obu ekip możecie zobaczyć tutaj:
Górnik Konin – Elana Toruń 21.10.2017

źródło: lm.pl, zdjęcie: Małpa

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments