Trzech kibiców Górnika Wałbrzych z zarzutami!

Trzej kibice Górnika Wałbrzych w wieku: 33, 29 i 21 lat, pojawili się przed wałbrzyskim ratuszem w czasie ubiegłotygodniowej wizyty Aleksandra Aleksiejewa, ambasadora Rosji w Polsce. Wziął on udział w otwarciu po remoncie cmentarza żołnierzy radzieckich w dzielnicy Gaj.

Kibice Górnika Wałbrzych mieli ze sobą transparent z przekreślonymi symbolami komunizmu – skrzyżowanym sierpem i młotem oraz napisem „Za Wilno, za Katyń, Grodno, za Lwów zapłaci czerwona hołota.” Trzej kibice Górnika Wałbrzych nie zdążyli rozwinąć transparentu, kiedy zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnej izbie zatrzymań. Na drugi dzień zostali doprowadzenie do prokuratory, gdzie usłyszeli zarzuty.

– Trzej zatrzymani mężczyźni usiłowali popełnić przestępstwo, co jest równoznaczne z jego popełnieniem – mówi Bożena Jażdżyk, prokurator rejonowy w Wałbrzychu. – Usłyszeli zarzuty nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, co jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto publicznego znieważenia poszczególnych osób z powodu ich przynależności narodowej, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Kibice Górnika Wałbrzych pojawili się również przed uroczystością i przyjazdem rosyjskiego ambasadora przy cmentarzu na Gaju.

Zachowywali się spokojnie, nie doszło do żadnych incydentów. Mimo to policja wylegitymowała ich i usunęła z okolic nekropolii.

Uroczystość otwarcia po remoncie cmentarzy żołnierzy radzieckich w Wałbrzychu, wzbudziła kontrowersje nie tylko wśród kibiców Górnika Wałbrzych. Z naszą redakcją skontaktował się w tej sprawie także jeden z radnych miejskich, którego okręgiem była kiedyś dzielnica Gaj.

– Miałem sygnały od rodziców uczniów szkoły podstawowej z dzielnicy Gaj. Nie byli zadowoleni, że ich dzieci musiały brać udział w tej uroczystości – mówi Ryszard Nowak, radny miejski Wałbrzycha. – Rozumieją konieczność dbania o miejsca pochówku, ale mieszanie w to dzieci było nie na miejscu. Wystarczyło, że na otwarciu cmentarza byli przedstawiciele naszych władz samorządowych.

A.C.A.B.

źródło: Naszemiasto.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments