Torfiorze Cup 2019

Pierwszy weekend lipca przyniósł nam turniej kibiców GKS-u Bełchatów „Torfiorze Cup 2019”, w którym oprócz gospodarzy pojawili się również sympatycy Wisły Sandomierz, Pelisteru Bitola, Hutnika Kraków i ŁKS-u.

 

Relacja GKS-u Bełchatów: 

Pierwsza edycja Torfiorze Cup odbyła się w czerwcu 2017 roku z okazji 40-lecia naszego klubu i była bardzo udana. Warto wspomnieć że zaproszenia na turniej w 2017 roku dwóch obecnych tam ekip zaowocowały później przerodzeniem się zapoczątkowanych/odnowionych wówczas kontaktów w zgodę (macedoński Pelister Bitola) i układ (Hutnik Nowa Huta). Po dwóch latach postanowiliśmy powtórzyć turniej w takiej właśnie formule. Odbył się on w sobotę 6 lipca.

[art5]

Na Torfiorze Cup 2019 zjawili się nasi zgodowicze z Wisły Sandomierz (18 osób z flagą Obrońcy Siedmiu Wzgórz) i Pelisteru Bitola (16 osób z flagami Ckembari, Pelister Bitola i godłem Macedonii), nasi układowicze z Hutnika Nowa Huta (20 osób), a także fani Łódzkiego Klubu Sportowego (70 osób z flagą Pieprz Trzymaj Się). Wszystkim ekipom dziękujemy za przybycie! Poza wymienionymi płótnami gości, na hali pojawiły się trzy nasze fany (Bełchatowianie, Valiant Boys oraz herb Torfiorzy), a także starannie namalowany długi biało-zielono-czarny transparent „Torfiorze Cup 2019”.

Pierwsi pojedynczy goście z naszych zgód przybyli do Bełchatowa już w piątkowe popołudnie. Wieczór upłynął nam na pogawędkach przy trunkach na deptaku w centrum miasta, a dzień turnieju rozpoczęliśmy rano wspólnym treningiem boksu w Torfiorze Team (klub sportów walki, założony przez kiboli GieKSy). Zajęcia poprowadził jeden z kiboli Pelisteru, będący utytułowanym macedońskim bokserem.

Torfiorze Cup rozgrywany był w kopalnianej hali przy naszym stadionie, w której rozgrywamy coroczne zimowe turnieje. Poza drużynami każdej z czterech zaproszonych ekip, w grze uczestniczyły dwa nasze zespoły (Torfiorze i Valiant Boys). Rozgrywki podzielono na dwie trzyosobowe grupy, a do fazy pucharowej przechodziły dwie najlepsze z każdej z grup. Turniej zwyciężyła ekipa ŁKS-u, która w finale pokonała po dogrywce 2:0 drużynę Torfiorzy. Trzecie miejsce zajął Hutnik Nowa Huta. Trzy pierwsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, a zwycięzcy dodatkowo duuużą butelkę mocnego napoju.

[art5]

W przerwie pomiędzy fazą grupową a pucharową odbyły się zawody w wyciskaniu sztangi leżąc oraz konkurs przeciągania liny. Zawody w wyciskaniu polegały na wykonaniu jak największej liczby powtórzeń ciężarem 100 kilogramów. Konkurencję zdominowali fani Hutnika, którzy zajęli trzy pierwsze miejsce, a zwycięzca machnął poprawnie sztangą 20 razy. Do konkursu przeciągania liny wystartowało sześć drużyn (dwie od nas i po jednej każdego z gości), zwyciężyli w nim fani Łódzkiego Klubu Sportowego.

[art5]

Turniej trwał niecałe sześć godzin, w czasie jego trwania przewinęło się łącznie około 350-400 osób. Nie każdy oczywiście był zainteresowany zmaganiami piłkarskimi, spora część osób spędzała czas na ogródkach przy hali, gdzie raczyli się napojami wyskokowymi oraz jedzeniem, dostępnymi przy stoisku z cateringiem. Po zakończeniu części sportowej turnieju, przenieśliśmy się na imprezę do wynajętego lokalu, która trwała dla wielu osób do późnych godzin nocnych!

Współorganizatorami „Torfiorze Cup 2019” byli Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze” i Kibice Razem GKS Bełchatów. Turniej współfinansowano ze środków programu Kibice Razem, otrzymanych z Miasta Bełchatów. 

 

Kibice ŁKS-u:
W sobotę pojawiamy się w 70 osób na turnieju kibiców GKS-u Bełchatów „Torfiorze Cup 2019”. W całych zawodach nasza drużyna zdobywa 1. miejsce, dodatkowo wygrywany też konkurs przeciągania liny (dobra robota Panowie!).

Dziękujemy za zaproszenie! W Bełchatowie TYLKO GKS! 

 

Sandomierska Szlachta:
18 Wiślaków obecnych na turnieju kibiców w Bełchatowie. Mamy ze sobą flagę Obrońcy Siedmiu Wzgórz. Zmagania piłkarskie kończymy na 4 miejscu. Przed turniejem w kilka osób uczestniczymy we wspolnym treningu bokserskim organizowanym przez Torfiorzy. Turniej – cała organizacja jak zaWSze u braci wzorowo zorganizowany.Dziękujemy za konkretna goscine!

[art5]

 

Kibole Hutnika:

20 kiboli Hutnika odwiedza tegoroczną edycję Torfiorze Cup! W zmaganiach piłkarskich zajmujemy III miejsce, natomiast nasz reprezentant wygrywa zawody w wyciskaniu sztangi! Podziękowania dla Bełchatowianie za gościnę! 

[art5]

źródło: gksbelchatow.kibice-razem.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments