„To My Kibice” nr 8 (237) sierpień 2021 8 sierpnia 2021

„TO MY KIBICE” NR 8 (237) – SIERPIEŃ 2021

 

W NUMERZE:

Fotoreportaże z 26 meczów:
Widzew Łódź-Odra Opole
Arka Gdynia-ŁKS Łódź
ŁKS Łódź-Górnik Łęczna
Sokół Ostróda-GKS Katowice
Świt Nowy Dwór Mazowiecki-Polonia Warszawa
Broń Radom-RKS Radomsko
Górnik Konin-Mieszko Gniezno
Lechia Dzierżoniów-Karkonosze Jelenia Góra
Zawisza Bydgoszcz-Pogoń Mogilno
Unia Tarnów-Limanovia Limanowa
Okocimski Brzesko-GKS Drwinia
Dolcan Ząbki-Pilica Białobrzegi
Unia Tarnów-Wiślane Jaśkowice
Unia Krapkowice-Chemik Kędzierzyn-Koźle
Start Namysłów-Chemik Kędzierzyn-Koźle
Stal Sanok-Czarni Jasło
Stolem Gniewino-Pogoń Lębork
Ruch Radzionków-KS Myszków
Odra Wodzisław-Raków II Częstochowa
Victoria Ostrzeszów-Ostrovia Ostrów Wielkopolski
Lubuszanin Drezdenko-Róża Różanki
Góral Żywiec-Koszarawa Żywiec
Zagłębie Wałbrzych-Górnik Wałbrzych
Stal Stalowa Wola-Wisłoka Dębica
Włocłavia Włocławek-Elana Toruń
Ruch Chorzów-Ruch Radzionków

EURO 2020 w relacji kibiców, naszej redakcji i naszych współpracowników. 5-stronicowy materiał opisujący z detalami wydarzenia na trybunach (i nie tylko) z trzech grupowych meczów Polaków.
Kontynuujemy nasz cykl Wymarłe ekip. Tym razem pod lupę bierzemy pierwszą część województwa dolnośląskiego. To jeden z najbogatszych polskich regionów pod względem lokalnego fanatyzmu. Niestety, z racji sporej ilości grup kibicowskich, także i dotknięty niemałym odsetkiem tych, którzy przygodę na szlaku już zakończyli. A ciekawostek nie zabraknie. Dla przykładu – ile grup kibicowskich wałbrzyskich klubów funkcjonowało w mieście Wałbrzych? W pierwszym odruchu większość z nas stwierdzi – dwie – Górnik i Zagłębie. Z tekstu dowiecie się, że były jeszcze kolejne dwie… Tak, tak. Jaka ekipa stanowiła fan club Chrobrego Głogów i potrafiła na mecze pomarańczowo-czarnych jeździć nawet w 30 osób? Które z miast było (i w sumie jest do dziś, tyle, że już nie w takim wymiarze) bastionem łódzkiego Widzewa na Dolnym Śląsku, a ekipa z tego miasta miłość prowidzewską eksponowała także na meczach lokalnego klubu?
Bohaterami wywiadu „TMK” są fanatycy tarnowskiej Unii. Tarnów to jedno z najciekawszych polskich miast, jeśli mamy na myśli stadionowe (i zarazem miastowe) perypetie. Dwie zwalczające się ekipy, przechodzące meandry dosłownie wszelakie – od upadku po eksterminację wroga. Kibice biało-niebieskich dali świadectwo swojej historii i opowiedzieli o sytuacji obecnej nie tylko na tarnowskim podwórku, ale także i w kwestii swoich sympatii względem innych ekip.
Historię swojego fan clubu przedstawili kibice GKS Katowice z Jaworzna. Jakkolwiek dziś są trudne czasy dla szalikowców, pamiętać trzeba, że swego czasu fani z Jaworzna stanowili kręgosłup kibicowski ekipy GKS Katowice. O tym oraz o aktualnym podziale sił w Jaworznie więcej w dziale „Przedstawiamy fan cluby”.

 

Etatowo w numerze stałe pozycje:

– „To i Owo Pacanowo”
– „Z Ukosa”
– „Old School” Górnik Łęczna, Odra Wodzisław, Stomil Olsztyn, Tarnovia Tarnów i Najmniejsi
– „Graffiti” Legia Warszawa
– „Odchamiacz”

Polska-kibolska na 84 stronach. Fotki, historie, wywiady, reportaże, felietony, artykuły – wszystko to w cenie 9,99 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).