Termalica zagra trzy mecze w Mielcu

To już potwierdzone: beniaminek Ekstraklasy Termalica Bruk-Bet Nieciecza pierwsze trzy mecze w roli gospodarza rozegra na stadionie Stali w Mielcu. Mielec oddalony jest od Niecieczy o 50 km. Pierwsze starcie w Mielcu już 7 sierpnia, kiedy Termalica podejmie Zagłębie Lubin.

Zgodnie z decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN mecze:
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – KGHM Zagłębie Lubin (7 sierpnia, godz. 20.30)
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Górnik Zabrze
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Lech Poznań

zostaną rozegrane na stadionie w Mielcu, przy ul. Solskiego 1. Są to mecze czwartej, piątej i siódmej serii spotkań Ekstraklasy.

Nowy stadion w Mielcu budowany był w latach 2011-2013. Obecnie może pomieścić 6 864 widzów. Na co dzień rozgrywa na nim mecze drugoligowa Stal Mielec. Stal to dwukrotny Mistrz Polski (1973 oraz 1976). Ostatni raz Stal grała na najwyższym poziomie rozgrywkowym w sezonie 1996/1997.

Cała sytuacja nie podoba się kibicom Stali Mielec, których drużyna gra obecnie w II lidze:

U niektórych większe zainteresowanie robią mecze Niecieczy przy Solskiego niż ligowe spotkania Stali. 2 ligę zainaugurujemy już 8 sierpnia meczem z Puszczą Niepołomice, ale o tym nie przeczytacie nigdzie. Pojebało się niektórym w głowach. Rozumiemy, że to spora promocja dla Mielca, ale bez przesady.

Nie ma co się dziwić, bowiem mecze Termaliki mogą przyciągnąć na Mielecki obiekt więcej fanów niż mecze gospodarza stadionu.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments