Szokujące zmiany w Ustawie o BIM

W środę 9 lipca i w czwartek 10 lipca obradowała komisja sejmowa, która zamierza wprowadzić cały szereg zmian do Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych. Niektóre z nich są wręcz szokujące. Przedstawiamy listę najważniejszych propozycji.

W środę 9 lipca i w czwartek 10 lipca obradowała Podkomisja nadzwyczajna do przygotowania projektu ustawy o zmianie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Przewodniczącym tej podkomisji jest poseł PO – Ireneusz Raś, a w jej składzie znajduje się między innymi wiceprezes PZPN, równocześnie także poseł Platformy Roman Kosecki. Ma ona wprowadzić cały szereg zmian. Niektóre z nich mają wręcz szokujący charakter. Prace podkomisji dzisiaj zostały zakończone. Komisja będzie głosować nad poprawkami 23 lipca. Przedstawiamy wszystkim kibicom piłki nożnej w Polsce pokrótce listę zmian, które zostały zaproponowane:

1. Zakaz stadionowy można otrzymać w trakcie podróży na mecz, w tym za samo posiadanie rac.

2. Zakaz stadionowy za bójki poza stadionem, nawet nie związane z kibicowaniem i meczami, jeżeli sąd uzna, że nie powinniśmy uczestniczyć w meczach.

3. Poszerzony zakaz klubowy, który będą mogli orzekać PZPN i Ekstraklasa.

4. Zmiana trybu odwoławczego od zakazu klubowego, co jeszcze bardziej wydłuży proces odwołania.

5. Odmowa sprzedaży biletu na przykład w przypadku takiej opinii organizatora.

6. Nakaz organizowania imprez masowych przez kluby z niższych klas.

7. Obowiązek orzekania zakazu klubowego przez organizatora w przypadku samych zarzutów wobec kibiców (nie prawomocnego wyroku).

8. Środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania się do stadionu.

9. Łatwiejsze przekazywanie danych o kibicach (zmiana przyjęta na prośbę panów Osucha i Bednarza).

10. Obligatoryjny zakaz stadionowy w przypadku prowokowania innych kibiców.

Podczas posiedzenia komisji zignorowano ekspertyzy prawnika OZSK (Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców). Część zmian została zaproponowana z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Nożnej i Ekstraklasy. Jak mają się one do obiecanych ułatwień dla kibiców (między innymi zlikwidowanie kart kibica)? Na to każdy może sobie sam odpowiedzieć.

źródło: Arkowcy.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments