Szalone lata 90-te od F do J

Właśnie światło dzienne ujrzała druga część kibicowskiej encyklopedii lat 90-tych „Szalone Lata 90-te”. Tym razem podtytuł brzmi „Od Falubazu do JKS-u”. Nietrudno jest się więc domyśleć, że w drugim tomie opisana jest działalność w latach 90-tych ekip od F do J. Łącznie 22 ekipy. Wszystko pisane językiem lat 90-tych, tak jak to miało miejsce w zinach w tamtych latach, łącznie opisane na 452 stronach.

[art5]

 

„Z Wałbrzycha wyruszyliśmy dwoma nabitymi autokarami i jednym autem. W autobusach nie brakowało oczywiście sprzętu. Po dojechaniu na miejsce widzimy ok. 20 typów, którzy jednak momentalnie się zrywają. Jak się okazało w Bolesławcu było już naszych 4 młodych fanów, którzy przyjechali z piłkarzami, oraz 4 małolatów, którzy pordóżowali pociągiem i PKS-em. Niestety w Bolesławcu czekał ich pech w postaci kibiców Zagłębia Lubin, którzy skasowali im szal Polski i małą flagę Górnika. Na ten mecz przyjechał także nasz fan-club z Jeleniej Góry autokarem w sile 45 osób. Następnie zapanował na stadionie terror i wygonienie wszystkich szalikowców miejscowych z obiektu. Przez całą pierwszą połowę kogoś laliśmy a mecz był dwa razy przerwany. W przerwie wypadamy na miasto i gonimy wszystkich, którzy mogli być na tym meczu, przy okazji szukając Zagłębia z naszą flagą. Policja jak zobaczyła co się dzieje to uciekła ze stadionu. Poszukiwania ograniczyły się do obicia kilkunastu miejscowych. Jak wróciliśmy na stadion okazało się, że druga połowa meczu nie odbędzie się, bo piłkarze boją się wyjść z szatni. Meczu nie dokończono a jako, że nie było już żadnego przeciwnika postanowiliśmy wracać do Wałbrzycha. Wracając jeden z autokarów wywołał znowu awanturę wobec czego policja ustawiła blokadę a nas zawrócono na komisariat i wystawiono 5 wniosków. Nasz wyjazd odbił się szerokim echem w prasie i telewizji.”

Tak wyglądał klimat lat 90-tych. Tutaj na przykładzie jednego z wyjazdów kibiców Górnika Wałbrzych. A pochodzi on z wydawnictwa, które ujrzało światło dzienne w marcu. „Szalone lata 90-te. Od Falubazu do JKS-u”. Na 452 stronach opisane są dokonania 20 ekip od litery F do litery J. Opisane w nim są następujące ekipy: Falubaz Zielona Góra, GKM Grudziądz, GKS Bełchatów, GKS Jastrzębie, GKS Katowice, GKS Tychy, Glinik Gorlice, Góral Żywiec, Górnik Konin, Górnik Łęczna, Górnik Wałbrzych, Górnik Zabrze, Gryf Słupsk, Gwardia Koszalin, Hetman Zamość, Hutnik Kraków, Hutnik Warszawa, Igloopol Dębica, Jagiellonia Białystok, Jantar Ustka, Jeziorak Iława, JKS Jarosław.

Wszystko pisane językiem tamtych lat na zasadzie przedruków z zinów, ale ułożone w chronologiczną całość. Dla wielu osób jest to nostalgiczny powrót do tamtych lat, zaś dla młodszych fanów doskonała lektura i możliwość zapoznania się z tamtymi czasami. Nie brakuje też zdjęć w/w ekip oraz wycinków z prasy.

 

Tak jak w przypadku pierwszej części, tak i teraz witryna StadionowiOprawcy.net objęła patronatem medialnym to wydanie. Drugą część można nabyć na Allegro pod linkiem.
https://allegro.pl/oferta/szalone-lata-90-te-czesc-2-od-falubazu-do-jks-u-9023293010

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments