Symbol Polski Walczącej zakazany na Euro 2020

Przed meczem Szwecja – Słowacja w Sankt Petersburgu miało miejsce żenujące zdarzenie. Steward nakazał polskiemu dziennikarzowi zerwać z laptopa naklejkę z napisem „Powstanie Warszawskie 1944” i kotwicą Polski Walczącej. Miejscowy steward powiedział, że UEFA zakazuje jakichkolwiek politycznych emblematów i że ma zerwać naklejkę, bo znak „kotwicy” znajduje się w zbiorze zakazanych symboli.

Polak protestował, więc zaczęły się telefony do wyżej postawionych stewardów. Dużo te negocjacje nie dały. Ustalono, że może zostać flaga Polski, ale koniecznie musi zniknąć data 1944 i „kotwica”. Steward tłumaczył, że on wie, czym było Powstanie, ale takie są wytyczne, a on się kieruje broszurą.

Legia Warszawa – Lechia Gdańsk 28.09.2019 | Fot. Daniel Jancy

 

Jak relacjonuje dla portalu niezależna.pl jedna z osób pracujących przy komentowaniu mistrzostw Europy, dziennikarzy przeszukuje się wcześniej niż kibiców przy wejściu na stadion. Jest to norma, lecz ten sam pracownik mediów nie spodziewał się, że na meczach Euro 2020, symbol Polski Walczącej może być zakazany. Podkreśla on skrupulatność działań stewardów podczas trwających mistrzostw Europy w piłce nożnej.

guest

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments