Symbol Gdańska w barwach Arki Gdynia

Na sam koniec weekendu spieszymy z wieściami prosto z Trójmiasta. W dzień meczu Lechii Gdańsk z Lechem Poznań, kibice Arki Gdynia poinformowali, iż zabytkowa fontanna Neptuna stała się żółto-niebieska. O tym, jak symbol Gdańska nabrał barw gdyńskiego klubu, przeczytacie w poniższym wpisie.

 

Arkowcy.pl:

Jedna z gdańskich spółek miejskich wystawiła na aukcję charytatywną możliwość podświetlenia zabytkowej fontanny Neptuna w Gdańsku na dowolne barwy w wybranym dniu. Nie mogliśmy przepuścić takiej okazji i dziś Neptun jest w jedynych słusznych barwach.

Zabytkowa fontanna Neptuna znajdująca się w najbardziej reprezentacyjnej części Gdańska – na Długim Targu, to jeden ze znaków rozpoznawczych tego miasta. To również symbol bardzo często wykorzystywany przez kibiców zza miedzy. Gdy na początku roku na aukcji charytatywnej pojawiła się możliwość jego podświetlenia na dowolne barwy w wybranym dniu, musieliśmy skorzystać z takiej okazji, by pomalować gdańszczanom świat na żółto i na niebiesko.

Przystąpiliśmy do licytacji i finalnie ją wygraliśmy. Uzgodniliśmy z gdańską spółką podświetlenie zabytku w jedynych słusznych barwach. Termin oczywiście też nie jest przypadkowy, ponieważ dzisiaj do miasta za Sopotem zawitała nasza zgoda, Lech Poznań. Neptun jest dziś żółto-niebieski. Aż do świtu 😉

guest

20 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments