Suskie Wariaty dzieciom

W piątek 2 grudnia kibice Wisły Kraków po raz kolejny zaprzeczyli stereotypom, że kibic to bandyta, chuligan i samo zło.

Już trzeci rok z rzędu zorganizowaliśmy Mikołajki dla najbardziej potrzebujących. Tym razem wybór padł na Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Tarnawie Górnej (filia ośrodka w Juszczynie). Zbiórka pieniędzy na ten cel trwała niespełna miesiąc.

Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni odzewem ludzi „postronnych” na naszą akcję, którą to wsparło kilkadziesiąt osób. Dzięki temu mogliśmy przygotować 19 dużych paczek dla podopiecznych ośrodka, w których znalazły się najpotrzebniejsze rzeczy takie jak dresy, czapki, szaliki, rękawiczki, a dla najmłodszych także zabawki. Oprócz indywidualnych prezentów przywieźliśmy także kilka kartonów z pomocami naukowymi dla całego ośrodka. Wizyta w Tarnawie uświadomiła nam jak bardzo potrzebujące są te dzieci i że nasze, niekiedy błahe problemy są niczym w porównaniu do trudu życia codziennego niepełnosprawnych, a także poświęcenia ich rodziców/opiekunów. Najlepszym podsumowaniem, a zwłaszcza motywacją do dalszych tego typu działań niech będą słowa jednej z pań pracujących na co dzień z tymi dziećmi:

”Ale wiedz, że w oczach tych dzieci jesteście wielcy, może nie potrafią okazać tej wdzięczności, ale zapewniam Cię że są dzięki Wam szczęśliwi, niektórzy tylko właśnie dzięki Wam poczują odrobinę radości . Mam nadzieję że to dobro powróci do Was ze zdwojoną mocą”guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments