Stowarzyszenie Kibiców Korony Kielce wydało specjalne oświadczenie w sprawie dramatycznej sytuacji klubu

Stowarzyszenie Kibiców Korony Kielce „Złocisto Krwiści” wyraża zdziwienie i głębokie ubolewanie z faktu, iż polityczne rozgrywki zadecydowały o braku wsparcia finansowego Klubu Korona Kielce ze strony Miasta Kielce (w formie dokapitalizowania spółki akcyjnej).
Stanowczo nie zgadzamy się na to, aby Klub był elementem partykularnej polityki (bez uwzględnienia potrzeb kibiców i sympatyków Korony Kielce w mieście i w całym województwie).

Apelujemy w tej przełomowej dla Korony Kielce chwili o rozwagę i intensywne działania zmierzające do rozwiązania patowej sytuacji.
Stoimy na stanowisku, że obowiązkiem każdego prawdziwego mieszkańca Kielc jest dbanie o dobra naszej społeczności lokalnej i regionalnej. Tym dobrem jest Nasz Klub – Korona Kielce, wizytówka tego Miasta, Regionu, o ponad 40-letniej niełatwej historii.

Niezrozumiałe są dla nas – kibiców, fanatyków, sympatyków intencje i zamiary niektórych radnych (PO, PSL, SLD), do tego brak merytorycznego uzasadnienia podjętej decyzji, brak jakiejkolwiek konstruktywnej rozmowy nad losami Miejskiego Klubu Sportowego.
Zastanawiający jest fakt, że dzisiejsi oponenci, przez cały okres funkcjonowania klubu przy pomocy środków z budżetu miasta, nie potrafili sami zaproponować konstruktywnej alternatywy dla miejskich finansów. Najłatwiej powiedzieć – „Wszystko jest źle” – zakopać problem, a nie próbować go rozwiązać.

Uważamy, iż piłka nożna w Polsce jest produktem, który potencjalnemu prywatnemu inwestorowi angażującemu swoje środki finansowe, nie jest w stanie w krótkiej perspektywie czasu przynieść odpowiedniej, satysfakcjonującej stopy zwrotu. Dlatego też, wsparcie ze strony Miasta Kielce jest niezbędne do sprawnego funkcjonowania Klubu, osiągania korzystnych wyników sportowych.

Taka sytuacja ma miejsce w innych miastach, które mogą poszczycić się klubami w ekstraklasie (także o innej strukturze właścicielskiej i o innych budżetach: Śląsk Wrocław, Górnik Zabrze, Piast Gliwice, Jagiellonia Białystok, a wkrótce Lechia Gdańsk).

Nadmieniamy, iż promocja Miasta, poprzez Klub Sportowy, wspieranie kultury fizycznej, inwestycje w sport są obowiązkiem wszystkich mieszkańców Naszego Miasta, a co za tym idzie powinny być jednym z priorytetowych działań Rady Miejskiej.

Na chwilę obecną inwestycja w szeroko rozumianą promocję Miasta Kielce poprzez stworzenie odpowiednich warunków funkcjonowania Klubu Sportowego daje największą wymierną wartość. W obecnym świecie nie ma większego i lepszego nośnika reklamy niż dobrze zorganizowany klub piłkarski.
Nie możemy pozwolić, aby jedna pochopna decyzja przekreśliła lata tradycji, pracę i trud innych. Pragniemy zapewnić, że środowisko kibiców Korony Kielce, skupione jest wokół pomocy dla władz klubu i jego właściciela w imię jak najszybszego rozwiązania dotykającego nas wszystkich problemu. Kibice Korony Kielce wyrażają bezwzględną wolę współpracy z Klubem, Prezydentem Miasta i Radnymi, a także wszystkimi potencjalnymi inwestorami zainteresowanymi wsparciem Korony Kielce.

Pokażmy, że hasło „Zawsze Razem” pod którym wielu się podpisywało, to nie jest tylko wyświechtany frazes, niejednokrotnie używany w kampanii wyborczej, ale to coś więcej. Miasto Kielce ma w herbie Koronę, więc jako mieszkańcy nie pozwólmy tej Koronie z herbu spaść.

Zarząd
SKKK „Złocisto Krwiści”

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments