Stomil Olsztyn – Olimpia Elbląg 11.03.2023

Za nami ciekawe spotkanie w Olsztynie, gdzie miejscowy Stomil na własnym stadionie podejmował drużynę Olimpii Elbląg. Derbowy pojedynek przyciągnął na trybuny 4195 kibiców, z czego 732 osoby stanowili przyjezdni. Tego dnia obie ekipy mogły liczyć na solidne wsparcie swoich przyjaciół, nie zabrakło opraw z pirotechniką i wymiany uprzejmości, więcej w obszernych relacjach samych zainteresowanych.

 

Relacja Stomilu Olsztyn:

Emocje opadły, mecz skończony, więc nadszedł czas na krótkie podsumowanie. W sobotę na meczu derbowym z Olimpią, na stadionie melduje się prawie komplet publiczności. Tego dnia młyn tworzą dwa sektory, czyli sektor 1 i 2, które zapełniły również delegacje naszych gości – Lechia Gdańsk ok. 200, Petrochemia Płock 60, Polonia Bydgoszcz 42 osoby, GKM Grudziądz 36 osób, ŁKS Łomża w 31 osób oraz delegacje Raków Częstochowa (5) i Hutnik Nowa Huta (4). Wszyscy razem tworzymy tego dnia ok. 1500 osobowy młyn!

Piłkarsko nie ma o czym wspominać. Na trybunach trochę się działo. Nasi ultrasi odpalają sporo pirotechniki, przy okazji dwóch opraw (100 rac, 30 świec dymnych i 250 stroboskopów). Miłośnicy muzyki akordeonowej określili się ze zgodami na 730 osób, chociaż sprzedano im 630 biletów, na sektor gości weszło dokładnie 629 osób, a pod sektorem nie było już żadnego zaginionego grubaska. Mamy nadzieję, że lepiej idzie im w liczeniu cholesterolu…

Dziękujemy za obecność wszystkim przyjaciołom, świeżo upieczonym rodzicom gratulujemy narodzin potomków i robimy dalej swoje!

STOMIL PONAD WSZYSTKO

 

Relacja Stomil Olsztyn Ultras:

Czołem Stomilowcy!

Jak wiecie dzień derbowy za nami, postanowiliśmy opisać wam jak wyglądały nasze przygotowania do tego!

Przygotowania zaczęliśmy ponad miesiąc temu, kiedy zamknęliśmy zbiórkę dostając od was wszystkich potężny zastrzyk gotówki, która jak nam się wydaje była największym od ostatnich lat! Pomysł na oprawę piec elementów, które dla nas wiele znaczą idealnie podsumowuje priorytety każdego prawdziwego STOMILOWCA, ludzie którzy tym żyją a nie udają.

 

Dwie oprawy mamy gotowe na dwa tygodnie przed derbami, wiec korzystając z wolnego weekendu odwiedzamy Elbląg W celu przestrzelania grafów , zdjęcia i krótki opis znajdziecie pare postów niżej z naszej wyprawy.

Przejdźmy teraz do meczu. Na wejście piłkarzy wleciał trans „CHCEMY ZWYCIĘSTWA” z postacią kibica z szalikiem by bardziej podkręcić piłkarzy do działania. Odpalamy do tego 30 niebieskich i białych świec dymnych.

Następnie w drugiej połowie wjeżdża Sektorówka przedstawiające owe 5 elementów w postaci pociągu , w nawiązaniu do wyjazdów , race nieodłączny element Ultra, Herb naszą świętość, chuligana w masce jokera i owiniętej dłoni owijką bokserska nawiązująca do starej zasady „nie jeździsz, nie ćwiczysz to się nie liczysz „ o wymiarach 30×12 do tego transparent o wymiarach 30×3 lądujący na płocie. Do tego odpalamy 250 stroboskopów i sto rac , tak znowu udało nam się przechytrzyć smutnych wąsów , którzy tego dnia dwoili się i troili by popsuć nam nasze święto.

Palimy do tego pare szmat wiszących na gnieździe.

Dziękujemy naszym zgodom za pomoc na meczu w ogarnięciu tego!

Ultras Hałastra

 

Relacja Lechii Gdańsk:

W sobotę Lechiści licznie pojawili się w Olsztynie na meczu derbowym. Tego dnia wspieraliśmy Stomil Olsztyn w ok. 200 osób, Stomil z Lechią!

 

Relacja Polonii Bydgoszcz:

11 marca delegacja Polonii liczyła 42 osoby, która do Olsztyna wybrała się wspólnie z ekipą GKM Grudziądz.

 

Relacja GKM-u Grudziądz:

W derbach Warmii wspieramy Stomil w 36 osób. Podróżujemy razem z naszymi Braćmi z Polonii Bydgoszcz.

 

Relacja ŁKS-u Łomża:

Nas 31 osób z jedną flagą.

 

Relacja Olimpii Elbląg:

Od początku sezonu wiadomo było jaki mecz na wyjeździe będzie cieszył się największym zainteresowaniem. Ostatni miesiąc przerwy w rozgrywkach wykorzystaliśmy na organizację wojażu do Krainy Tysiąca Bagien. Zrzutka, akcja plakatowa, zapowiedzi nagrywane pod ich stadionem, plansza na telebimie reklamowym, artykuły w mediach lokalnych i masa postów w social mediach. Dało to efekt w postaci najliczniejszego wyjazdu autokarowego w ciągu ostatnich lat.

Na zbiórce organizujemy udany happening związany z akcją „Stadion dla Elbląga” wraz z dwoma transparentami. Podróż 10 autokarami i autami w obie strony z balastem. Problemy z wejściem na sektor i tradycyjnie już pracownicy gospodarzy nieprzygotowani do przyjęcia licznej grupy kibiców. Do tego nawierzchnia pod sektorem jak i cały sektor gości przypominały lodowisko i istniało ryzyko, że ktoś zrobi sobie krzywdę, bo w Olsztynie bieda taka, że nawet na soli oszczędzają. Kolejne za co należy „pochwalić” to oferta i obsługa cateringowa – niedosmażone letnie kiełbaski nakładane i wydawane tą samą ręką którą brano pieniądze. Na tempo obsługi miał wpływ grill ogrodowy kupiony w markecie za czapkę gruszek, ale fuszerka to standard kojarzony powszechnie z klubem z Olsztyna. Stowarzyszenie kibiców Olimpii Elbląg wysyłało pismo w którym zwracało się o zapewnienie odpowiedniego cateringu, jednak mimo to choćby herbata była przygotowana w ilości odpowiedniej na imieniny, a nie piłkarski szlagier.

Również sam sektor gości oprócz oblodzenia pozostawiał wiele do życzenia, czego podsumowaniem było pęknięcie bramki ewakuacyjnej. Ale nie martwcie się tam, bo chodzą słuchy, że pewna rudowłosa prowadząca program redekoracyjny obiecała wyremontować wam skansen.

Co do samego meczu to nie był on zbyt porywający, co miało przełożenie na doping po obu stronach. Nam było dane zaprezentować jedynie jedną z przygotowanych sektorówek i tu należy pochwalić młodych ultrasów za staranne jej przygotowanie.

Jako ciekawostkę należy wymienić wizytę Tomka, kresowiaka z Wilna, który już wcześniej bywał na meczach Olimpii. Po meczu dziękujemy piłkarzom za walkę, przybijamy z nimi piątki i po niespełna godzinie zostajemy wypuszczeni w drogę powrotną.

Początek rundy za nami, a już niebawem zagramy u siebie z rezerwami Śląska.

Poniżej liczby z wyjazdu do Olsztyna:
Olimpia – 483
Legia – 172
Zagłębie – 13
Szczecinek – 14
Brodnica – 30
Orneta – 20
Wielkie dzięki dla zgodowiczów za przybycie!
Łącznie 732 osoby

Kto był ten wie, że było warto, a kto nie ten niech żałuje udanego wyjazdu w licznym gronie.
Widzimy się w sobotę na A8!

 

guest

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments