Stanowisko Lechii dot. sytuacji w Gliwicach

Spotkanie ostatniej kolejki Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Lechią Gdańsk zostało najpierw przerwane, a następnie przedwcześnie zakończone. Ostatecznie spotkanie zakończyło się walkowerem na korzyść Piasta Gliwice, klub z Gdańska wydał stanowisko odnoszące się do całej sytuacji.

 

Stanowisko Lechii Gdańsk:

Klub Lechia Gdańsk S.A. stanowczo potępia zachowanie osób, które uniemożliwiły w dniu dzisiejszym dokończenie meczu ostatniej kolejki PKO BP Ekstraklasy z Piastem Gliwice.

 

Spadek drużyny z ligi jest dla wszystkich ogromnym ciosem, jednak nie daje to nikomu prawa, aby dopuszczać się łamania zasad, odbierania ludziom przyjemności ze sportu oraz przede wszystkim narażania klubu na daleko idące konsekwencje finansowe oraz wizerunkowe, które mogą utrudnić mu misję szybkiego powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Z ogromnym niedowierzaniem oglądaliśmy ostatni mecz naszej drużyny w PKO BP Ekstraklasie z Piastem Gliwice. Pomimo fatalnego sezonu zakończonego spadkiem, nikt nie spodziewał się, że sytuacja ulegnie pogorszeniu i jeszcze większej eskalacji.

Dlatego też przeprosiny należą się wszystkich ludziom, którzy nie zasłużyli na uczestniczenie w tych haniebnych wydarzeniach z udziałem osób, które tytułują się mianem „kibiców” Lechii Gdańsk. Przepraszamy z tego miejsca pracowników, piłkarzy oraz zarząd klubu Piast Gliwice za zaistniałą sytuację i już w tym momencie podkreślamy, że wszelkie możliwe konsekwencje wobec wszystkich osób w te wydarzenia zamieszanych, zostaną wyciągnięte z całą ich dostępnością oraz mocą. Przepraszamy również kibiców naszego klubu, którzy byli w Gliwicach, aby wspierać naszych piłkarzy, a którzy nie mieli nic wspólnego z tym, co się wydarzyło. Przepraszamy również wszystkich kibiców, którzy nie mogli dokończyć oglądania zawodów na stadionie oraz przed telewizorami. Na koniec przepraszamy wszystkich fanów piłki nożnej, Ekstraklasy, którzy przychodzą oglądać mecze, kibicują swoim klubom w sposób kulturalny, a rywalizację traktują jak możliwość pokazania siebie z jak najlepszej strony (a nie wprost przeciwnie).

Miejsce Lechii Gdańsk jest w Ekstraklasie, a jej sympatyków na trybunach stadionu w Gdańsku. Nie ma tam miejsca dla pseudokibiców, którzy swoje dobro stawiają ponad dobro klubu, i ponad dobro prawdziwych, oddanych kibiców, którzy są z drużyną na dobre i złe.


Swoje zdanie za pośrednictwem profilu Ultras Lechia Gdańsk wyrazili również kibice gdańskiego klubu.

 

Stanowisko Ultras Lechia Gdańsk:
(czy jak to piszą ludzie, którzy chcą żeby traktować ich poważnie)

Grupa Ultras Lechia Gdańsk stanowczo potępia zachowanie osób, które doprowadziły nasz klub do spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Spadek drużyny z ligi jest dla wszystkich ogromnym ciosem, jednak nie daje to nikomu prawa by doprowadzić do niego bez sportowych ambicji, ośmieszając klub i jego kibiców na wielu płaszczyznach. Konsekwencją sportowego i organizacyjnego upadku, jest narażenie klubu na daleko idące straty finansowe, kilkukrotnie większe niż te po meczu w Gliwicach. Takie zarządzanie pozwala wątpić w powodzenie misji szybkiego powrotu Lechii do Ekstraklasy.

Z ogromnym niedowierzaniem oglądaliśmy popisy piłkarzy i pracowników klubu w ostatnich miesiącach. Pomimo fatalnego sezonu zakończonego spadkiem, nikt nie zebrał w sobie tyle odwagi by uderzyć się w pierś i rozliczyć tragiczny sezon. Kto by się spodziewał, że tak bierna postawa doprowadzi do pogorszenia nastrojów kibiców i jeszcze większej eskalacji.

Dlatego też przeprosiny należą się wszystkim ludziom , którzy nie zasłużyli na uczestniczenie w tak haniebnym potraktowaniu pięknej historii naszego klubu, z udziałem osób, które pobierają godziwe pensje za prowadzenie swojego biznesu. Przeprosiny należą się piłkarzom i pracownikom, którzy wielokrotnie nie mogli liczyć na pomoc ze strony klubu, a wypłaty na ich kontach zadziwiająco często pojawiały się z opóźnieniem. Powinniście posypać głowy popiołem przed zawodnikami i pracownikami drużyn przeciwnych, za brak podjęcia sportowej rywalizacji i cykliczne przechodzenie obok meczy. Próżno jest liczyć na to, że zostaną wyciągnięte jakiekolwiek konsekwencje za doprowadzenie naszego ukochanego klubu do stanu, w którym aktualnie się znajduje. Na koniec powinniście przeprosić wszystkich fanów piłki nożnej, Ekstraklasy, którzy przychodzą oglądać mecze z udziałem prowadzonego przez was klubu, za kiepskiej jakości widowiska, po których trauma pozostaje na wiele dni.

Miejsce Lechii Gdańsk jest w Ekstraklasie, a jej sympatyków na trybunach stadionu w Gdańsku. Szkoda, że tak późno to zrozumieliście. Windując ceny biletów i grając padakę, ciężko było przyciągnąć tłumy na spotkania z udziałem naszej drużyny. Nie ma tu miejsca na pseudobiznesmenów, którzy swoje dobro stawiają nad dobro klubu i ponad dobro prawdziwych, oddanych kibiców, którzy są z drużyną na dobre i na złe.

Niestety na stanie nie zostają nam żadne wypuszczane przez nas gadżety, wiec w ramach zadośćuczynienia nie uda się ogarnąć niczego na poziomie czerwonych spodenek adidasa. Nawet nie jest nam przykro.

AVE ULG
Zrobiliście w klubie chlew
Teraz czas na trybun gniew!

guest

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Artykuł dotyczy ekip