Spotkanie OZSK i Ekstraklasy

Zarząd Ekstraklasy SA spotkał się z przedstawicielami Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców. Wnioski ze spotkania – jest wiele tematów, o których warto wspólnie rozmawiać i wymieniać doświadczenia. Przedstawiciele Ekstraklasy SA przedstawili kibicom zakres strategicznych obszarów działalności spółki oraz podział kompetencji pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Nożnej a Ekstraklasą.

Podczas spotkania z OZSK wspólnie dokonano także przeglądu najistotniejszych tematów i postulatów środowisk kibiców dotyczących między innymi zmian w prawie powszechnym i prawie związkowym. Przedstawiciele zarządu Ekstraklasy SA przypomnieli, że większość z nich jest już przedmiotem analiz i poszukiwania konkretnych rozwiązań na poziomie spółki. Najistotniejsze zagadnienia to: uproszczenie procedur zakupu biletów, wprowadzenie na meczach Ligi Zawodowej sektorów z miejscami stojącymi, liberalizacja przepisów dotyczących możliwości używania środków pirotechnicznych, poszukiwanie nowych rozwiązań uproszczających procedury związane z przyjmowaniem kibiców gości. „To ważny głos, w który się wsłuchujemy. Od kilku miesięcy analizujemy te zagadnienia i wiele z nich ma nasze wsparcie, które wyrażamy podczas spotkań w Sejmie, posiedzeń Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych czy konferencjach tematycznych. Także tych organizowanych przez Kibiców” – podsumował Bogusław Biszof, prezes zarządu Ekstraklasy SA.

Tematem dyskusji było też stworzenie jednolitego regulaminu imprezy masowej przez grupę roboczą, w skład której wchodzili kierownicy ds. bezpieczeństwa z Klubów Ekstraklasy. Runda wiosenna będzie pilotażem dla tego regulaminu. Najbliższe miesiące pokażą w jakim zakresie od sezonu 2013/2014 warto będzie w dokumencie dokonywać dalszych zmian.

źródło: Legionisci.com

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments