Spartak Trnava – MŠK Žilina 27.10.2019

Kilka dni temu informowaliśmy, że z magazynu kibiców MSK Žilina wyparowało całe oflagowanie, wszystko za sprawą kiboli Spartaka Trnava. Sami zainteresowani potwierdzili tą informację, wrzucili również do sieci zdjęcie, na którym znajdowało się paręnaście płócien MŠK (w tym jedna zgodowa z Góralem). W tej sytuacji dzisiejszy mecz Spartak – Žilina był na Słowacji bardzo wyczekiwanym wydarzeniem.

[art5]

 

Spotkanie właśnie trwa, gospodarze na swoim sektorze oprócz flag Spartaka rozwiesili do góry nogami wszystkie skrojone fany, w tym zgodowa z  Góralem Żywiec, która posiada godło Polski. Gdy tylko dostaniemy więcej informacji news na bieżąco zostanie zaktualizowany.

 

To My Kibice:

W trakcie pierwszej połowy meczu Spartak Trnava-MŠK Žilina, miejscowi wywiesili wszystkie wyniesione z magazynu, flagi gości, które jeszcze przed przerwą jednak ściągnęli. Niestety do góry kołami wylądowało też godło Polski, znajdujące się na fladze zgodowej Žilina-Żywiec.
Gospodarze w młynie sprawdzali dokumenty nieznanym przez nich kibicom, kilka osób z okręgu żylińskiego zostało w ten sposób rozkminionych i wyjebanych ze stadionu.

[art5]

 

Kibice Spartaka (grupa RBA) przesłała nam właśnie oficjalne stanowisko: 

Chcelibyśmy wyjaśnić zajście na dzisiejszym meczu pomiędzy Trnawą a Żyliną. Na meczu została zaprezentowana flaga m. in „Żywiec Žilina” gdzie znalazły się obrócone godła zarówno Polskie jak i Słowackie. Oczywiście nie jesteśmy przeciwnikami Polski, nie mamy nic przeciwko narodowi polskiemu.. Idzie tylko I wyłącznie o to, że poprzednimi właścicielami tej właśnie flagi byli nasi nieprzyjaciele z Żywca i Žiliny. Na koniec warto dodać, że w tym samym czasie gdzie fotka krążyła po rôznych stronach oba godła były już dawno zakryte.

Z kibicowskim pozdrowieniem RBA!

[art5]

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments