Spartak Trnava – MŠK Žilina 01.05.2019

Nitra – szóste co do wielkości miasto Słowacji, położone na zachodzie kraju nad rzeką Nitrą. W tym właśnie mieście na „Štadión pod Zoborom” odbył się w minioną środę Finał Pucharu Słowacji, w którym Spartak Trnava podejmował drużynę MŠK Žilina. Biorąc pod uwagę, że dzień później na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się finał tych samych rozgrywek w Polsce, to doskonały czas aby przekonać się jak różnią się owe rozgrywki w zależności od kraju. Tego dnia w Nitrze nie zabrakło konkretnych awantur (szczególnie MŠK Žilina z miejscową policją), oraz pokazów Ultras z użyciem pirotechniki, na trybunach zasiadło nieco ponad 6 tysięcy kibiców obu drużyn. Poniżej obszerna galeria z całego dnia meczowego.

 

Stowarzyszenie Kibiców „Zjednoczona Korona”:

W Nitrze podczas Finału Pucharu Słowacji obecnych 20 Koroniarzy! Spartakowi dziękujemy za gościnę i gratulujemy zdobycia trofeum!

[art5]

 

Pomiędzy kibicami MŠK Žilina a miejscową policją doszło również do ostrych starć, w konsekwencji czego część fanów opuściła stadion. Ponad 20 kibiców po tych starciach zostało rannych, niektórzy trafili do szpitala. Policja tego dnia używała gumowych pocisków:

[art5]

[art5]

 

Spartak Trnava:

[art5]

[art5]

[art5]

 

MŠK Žilina:

[art5]

[art5]

źródło: stadionowioprawcy.net

zdjęcia: supporters.cz, hooligans.cz

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments