Sokół Ostróda – GKS Katowice 13.06.2021

W sobotę, 12 czerwca w meczu ostatniej kolejki drugiej ligi Sokół Ostróda podejmował na własnym obiekcie katowicki GKS. Na ponad 20-godzinny wyjazd do Ostródy wybrało się 234 GieKSiarzy, w tym delegacje zgód: Baník Ostrawa (13) i Górnik Zabrze (6). Ciekawa sytuacja miała miejsce przed rozpoczęciem spotkania. Piłkarze Sokoła podeszli pod sektor GieKSiarzy i pogratulowali awansu, ponadto na wyjście zawodników katowickiego klubu utworzyli szpaler. Katowiczanie postanowili skorzystać z okazji i pozdrowili występującego obecnie w barwach Sokoła Rafała Siemaszkę, który w sezonie 2016/2017 pogrążył Ruch Chorzów. Występujący wówczas w Arce Gdynia w przedostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy strzelił bramkę chorzowianom. Remis 1:1 w tym meczu uniemożliwiał Ruchowi utrzymanie się w najwyższej klasy rozgrywkowej. Po powrocie do Katowic sympatycy GieKSy udali się pod Spodek, by przywitać piłkarzy i świętować awans do pierwszej ligi.

 

Ultras GieKSa’03:
Wczoraj udajemy się na wyjazd rodem z lat 90. 5 przesiadek i ponad 20h w trasie pod znakiem świętowania awansu do 1 ligi. Nas na sektorze 228 osób w tym 13 Banik i 6 Górnik. Dostaliśmy 210 biletów, ale organizacja i przyjęcie nas przez klub gospodarzy na najwyższym poziomie.

Przed meczem piłkarze Sokoła podchodzą pod sektor i gratulują nam awansu, a my pozdrawiamy Rafała Siemaszko za pewną bramkę w barwach Arki. Przez cały mecz prowadzimy dobry doping, a na wyposażeniu mamy 3 flagi (jedna Banika) i machajkę na 25 lat zgody z Banikiem. Po meczu piłkarze rzucają na sektor koszulki i kolejny raz świętujemy z nimi awans. Powrót odbywał się pod znakiem niespodzianki, jaką przygotowaliśmy dla naszych piłkarzy. W okolicach 22 przyjeżdżają autokarem pod Spodek w asyście kilku aut, które z racami i machajkami torowały im drogę.

W tym czasie na placu pod Spodkiem płonie ponad 200 rac i w powietrze idą 4 wyrzutnie. Później zespół wychodzi na taras Spodka i zabawa wraz z piłkarzami nie miała końca. Najbardziej wytrwali wraz z piłkarzami do późnej nocy opanowali jeszcze Mariacką.

Piękny dzień i wyjazd! Czas na kolejne wyzwania!

CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE!
Nigdy więcej 2 ligi!

 

GieKSa z Gisza:
Wczoraj jesteśmy obecni w 27 głów w Ostródzie, żegnając się tym samym z II ligą. Następnie ponownie świętujemy zakończenie sezonu awansem pod Spodkiem. Jeszcze raz gratulacje dla drużyny GKS Katowice.
PS. „Jeszcze nie idziemy spać…”

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments