Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 08.03.2015

Relacja Kibiców Sląska:

Oprawa „Takich Kobiet nam potrzeba!” Dzisiaj zaprezentowana została oprawa przygotowana przez stowarzyszenie kibiców Wielki Śląsk. Miała ona symboliczny wymiar i upamiętniała dwie wielkie i niezłomne polskie patriotki, które do końca swojego życia walczyły o wolną i niezależna Polskę.

Oprawa składała się z transparentu i sektorówki. Na transparencie widniało hasło: TAKICH KOBIET NAM POTRZEBA. Na sektorówce znalazło się uzupełnienie tego hasła: „ZACHOWAŁY SIĘ JAK TRZEBA” oraz dwa wielkie wizerunki „Inki”, czyli Danuty Siedzikówny i Anny Walentynowicz.

W górnej części sektora zabłysły race które nadały tej oprawie większego blasku. Czas oprawy był nieprzypadkowy. Tydzień temu delegacja Wielkiego Śląska gościła w Gdańsku na uroczystościach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. Podczas obchodów ogłoszono już oficjalnie, że znaleziony został grób legendarnej Inki.

Z Gdańska pochodzi również niezłomna Anna Walentynowicz, która była legendą prawdziwej Solidarności i do końca swoich dni walczyła o prawdę, nie godząc się na zgniłe kompromisy zawarte przy okrągłym stole. Dziś „święto” 8 marca, Dzień Kobiet, który w Polsce nabrał propagandowego znaczenia w czasie komuny. Tej komuny, która zwalczała Żołnierzy Wyklętych i Ludzi Solidarności.

Dziś to my śmiejemy się im w twarz i w dniu, który miał służyć ich komunistycznej propagandzie prezentujemy dwie wielkie patriotki i niezłomne kobiety, które oni próbowali wymazać z kart historii Polski. Dla naszego środowiska upamiętnione dzisiaj, wielce zasłużone dla Polski kobiety mają szczególny wymiar.

Ich niezłomna postawa służy za wzór do naśladowania. Pokazuje, że nasze cele to realne marzenia. Mimo przeciwności losu podążamy pewnym krokiem i nawet jeśli czasami robimy krok do tyłu to tylko po to bym potem następnie dwa kroki zrobić do przodu.

Szczególne podziękowania dla grupy Ultras Silesia. Ultrasi Śląska zarywali nocki by wszystko było gotowe na czas. Do 5 rano w dzień meczu wykańczali sektorówkę by na meczu mogli ją wszyscy podziwiać ku chwale Wielkiego Śląska.

Cześć i chwała bohaterom! Wielki Śląsk

Śląsk Wrocław:

video:

Więcej zdjęć JUTRO.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments