Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk 30.04.2018

Ponad 14 tysięcy kibiców wybrało się na poniedziałkowe spotkanie Śląska Wrocław, z czego około 500 osób stanowili kibice gdańskiej Lechii. Podczas spotkania Ultrasi obu ekip zaprezentowali wspólne piroshow w asyście flag na kijach. Więcej w obszernej relacji fanatyków Śląska Wrocław.

 

Relacja Śląska Wrocław:

Za nami kolejny w tym sezonie mecz przyjaźni z Braćmi z Gdańska. W ostatnich latach tych okazji integracyjnych jest naprawdę dużo. Tym razem spotkanie wypadło w okresie majówki. Mimo, że mecz w grupie spadkowej sportowo nie miał większego znaczenia publika tego dnia dopisała.

Mecze z Gdańską Lechią cieszą się we Wrocławiu sporym zainteresowaniem. Wielopokoleniowa zgoda jest okazją do spotkania z Braćmi z Pomorza. Na stadionie i w wydarzeniach towarzyszących pojawia się wiele osób, które już aktywnie nie biorą udziału w kibicowskim życiu, ale pielęgnują przyjaźnie zawarte właśnie z Braćmi z Gdańska. Tak, też było i tym razem.

Mecz był w poniedziałek, ale przed rozpoczynającą się majówką. Idealny termin dla Lechistów sprawił, że wielu z naszych Braci często całymi rodzinami zaplanowało sobie we Wrocławiu nawet tygodniowe wizyty. Pierwsi fani z Gdańska w stolicy całego Śląska zaczęli pojawiać się w sobotę rano, a przez weekend wrocławski Rynek już był opanowany przez uczestników wspólnych biesiad.

Ultrasi z Wrocławia i Gdańska przygotowali wspólnie oprawę tego meczu. W asyście flag na kijach w barwach obu klubów odpalono sporą ilość pirotechniki. Doping na wysokim poziomie prowadzony był przez cały mecz dla obu drużyn. Piłkarze Śląska już nie byli tacy gościnni i po najlepszym meczu w tym roku pokonali Gdańszczan 3:1. Swoją setną bramkę w Ekstraklasie strzelił Marcin Robak.

Po meczu w różnych miejscach dalej umacniano „najdłuższą zgodę w Polsce”. Wielu naszych gości wykorzystało długi majowy weekend i ruszyło całymi rodzinami na zwiedzanie Dolnego Śląska. Delegacje kibiców obu klubów można było spotkać w Karpaczu, Zamku Książ, Sobótce, Zamku w Bolkowie i wielu innych urokliwych zakątkach Dolnego Śląska.

Widzów: 14.314 w tym około 500 Braci z Gdańska.

 

zobacz również zdjęcia:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments