Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 25.02.2018

W niedzielne popołudnie we Wrocławiu pojawiło się 2081 kibiców w tym 70 Wisłoka Dębica oraz 40 kibiców ROW-u Rybnik. Mecz Śląska z Górnikiem z trybun oglądało na żywo 9960 osób co było najlepszym wynikiem w całej kolejce Ekstraklasy. Mrozy zrobiły swoje odstraszając pikników, bowiem temperatura oscylowała w granicach -10 stopni. Przyjezdni dotarli do Wrocławia trzema pociągami specjalnymi. Na sektorze gości zaprezentowali sektorówkę koszulkę oraz flagi na kijach.

Po meczu doszło do awantury na stacji kolejowej Wrocław Stadion gdzie na swój pociąg czekali w 700 osób. W tym czasie na inny tor podjechał pociąg, którym wracali kibice Śląska z miejscowości nieopodal Wrocławia. Zatrzymano 3 kibiców Śląska i 2 Górników.

Na meczu obecnych było aż 5 naszych fotoreporterów, obszerne galerie znajdziecie na dole artykułu.

 

Relacja Kibiców Śląska Wrocław:

Za nami mecz z Górnikiem. Po spotkaniu pełnym dramaturgii nasz Śląsk Wrocław zremisował z drużyną z Zabrza. Widowisko oglądało blisko 10 tysięcy kibiców, w tym ponad 2 tysiące kibiców z Górnego Śląska.

Fani z Zabrza mobilizowali się na ten pojedynek od dłuższego czasu i trzeba przyznać, że ta mobilizacja im wyszła. Do Wrocławia przyjechali trzema pociągami specjalnymi, w ponad 2 tysiące osób. Dobrze oflagowali swój sektor i na początku spotkania rozłożyli wielką sektorówkę – koszulkę.

Piłkarze gości również dobrze zmobilizowali się na ten mecz. Przez całe spotkanie prowadzili grę i mieli wiele dobrych okazji do strzelenia bramek, ale na przeszkodzie stawał im nasz niezawodny bramkarz Jakub Słowik. Kuba obronił nawet rzut karny w końcówce meczu.

Prezentacja kibiców Górnika potwierdziła też starą regułę, że nie zawsze ilość przekłada się na jakość. Były ekipy, które przyjeżdżały w liczbach dużo mniejszych, a wokalnie i wizualnie prezentowały się dużo lepiej. Do tego goście nie pokusili się o żaden pokaz pirotechniczny.

 

My, mimo słabych wyników, pokazaliśmy się bardzo przyzwoicie. Tego dnia zaprezentowaliśmy około trzytysięczny młyn i prowadziliśmy głośny doping. Nie zabrakło „wymiany uprzejmości”, w tym „hitowej” piosenki śpiewanej już podczas wyjazdu do Zabrza.

Po meczu doszło do awantury na stacji Wrocław Stadion. Gdy około 700 kibiców Górnika czekało na swój pociąg, na inny tor podjechał pociąg Kolei Dolnośląskich, którym wracali kibice Śląska z miejscowości na wschód od Wrocławia. Zatrzymanych zostało 3 kibiców Śląska i 2 fanów z Zabrza.

Podsumowując, było to ciekawe kibicowsko i piłkarsko widowisko. Oby takich meczów było jak najwięcej. Fajnie widzieć sektor gości w tak dużym stopniu wypełniony przez przyjezdnych, co na wielkich stadionach budowanych na euro jest rzadkością.

Widzów: 9.960 w tym 2.081 kibiców gości.

Górnik Zabrze:

 

 

źródło: stadionowioprawcy.net, roosevelta81.pl, KibiceSlaska.pl
zdjęcia: NI-FO, Ola, Michał Krawczyk, Paweł Kot, Adamm

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments