Śląsk Wrocław – Cracovia 21.07.2018

Inaugurację Ekstraklasy we Wrocławiu obejrzało 10 496 kibiców, z czego 587 stanowiła grupa przyjezdna. Gospodarze oprócz standardowego oflagowania wywiesili transparenty PDW dla Braci, którzy tego dnia nie mogli być na sektorze, dodatkowo w geście solidarności pojawił się transparent dla „Klimy”.

 

Relacja kibiców Śląska:

Za nami udana inauguracja sezonu we Wrocławiu. Przed własną publicznością nasze orły po dobrym meczu odprawiły drużynę „Pasów”, aplikując Krakusom trzy bramki. Na Stadionie Śląska pojawiła się spora grupa kibiców gości jednak tym razem ilość nie przełożyła się na jakość dopingu.

W tym roku z racji odbywającego się Mundialu w Rosji na zmagania ligowe musieliśmy czekać dłużej niż zwykle. Mimo poziomu sportowego, który delikatnie mówiąc pozostawia wiele do życzenia to nasza liga dla dziesiątek tysięcy fanatyków piłkarskich w Polsce jest częścią życia. To właśnie kibice nadają większego kolorytu polskim stadionom na trybunach niż same w sobie mecze ligowe.

Inauguracyjny mecz Śląska w Ekstraklasie wypadł z Cracovią. Spotkanie z drużyną z Krakowa zapowiadało się dosyć ciekawie zarówno pod względem sportowym jak i kibicowskim. Z jednej strony trener drużyny z Krakowa Michał Probierz zapowiadał, że w tym sezonie jego podopieczni celują w Mistrzostwo Polski, a z drugiej fani Cracovii zakończyli bojkot i się mobilizowali na ten mecz.

Na boisku Cracovia nie wyglądała jednak na drużynę, która miałaby walczyć w tym sezonie o mistrza. Szczególnie w drugiej połowie piłkarze Śląska zdominowali Krakowian, a trzy strzelona bramki były najniższym wymiarem kary. Statystycznie można zaznaczyć, że nasz kapitan Piotr Celeban strzelając bramkę stał się najskuteczniejszym środkowym obrońcą w historii Ekstraklasy.

Na trybunach podobnie jak na boisku fani Cracovii nie mieli za wiele do pokazania. Poza bardzo dobrą liczbą jak na nich to wokalnie pokazali się bardzo przeciętnie.

Z perspektywy naszej trybuny gości prawie w ogóle nie było słychać. Na pewno wydarzenia na boisku, szczególnie z drugiej połowy były dla nas sprzyjające. Na trybunie B tego dnia przez cały mecz trwała zabawa. Poza flagami na sektorze wywieszamy transparenty PDW dla naszych Braci, którzy tego dnia nie mogli być razem z nami. Dodatkowo w geście solidarności wywieszamy transparent dla „Klimy”. Prowadzący doping w Poznaniu, kibic Lecha został zatrzymany i aresztowany w wyniku nagonki po ostatniej kolejce Ekstraklasy. Do dzisiaj bez jakichkolwiek dowodów przebywa w areszcie.

Podsumowując, sobotnie popołudnie było dla nas bardzo udane zarówno na boisku jak i na trybunach. Przed nami wyjazd na wielki mecz przyjaźni do Gdańska. Po latach wyjazdów na mecze z Lechią na początku grudnia tym razem terminarz okazał się dla nas szczęśliwy i do Trójmiasta pojedziemy w okresie wakacyjnym. Zapowiada się konkretny wyjazd do naszych Braci z Gdańska.

Widzów: 10.496 w tym 587 kibiców Cracovii.

 

Cracovia:

 

zobacz również zdjęcia:

relacja: kibiceslaska.pl

zdjęcia: NI-FO, Ada Ficek

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments