Skierniewiccy Widzewiacy pomagają w akcji „Rodacy Bohaterom”

Kibice Widzewa Łódź, zrzeszeni w fan clubie ze Skierniewic, wzięli udział w akcji zbiórki żywności i środków czystości dla weteranów oraz kombatantów. Akcja odbyła się w sobotę w jednym ze sklepów w mieście i okazała się wielkim sukcesem.

„Rodacy Bohaterom” to program stworzony w 2010 roku przez Stowarzyszenie Odra-Niemen, dzięki spotkaniu z płk. Weroniką Sebastianowicz, Prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi. Zaczynali od zbiorki darów na Święta pod nazwą „Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach”.

Obecnie „Rodacy Bohaterom” to obok zbiórki darów dla weteranów, także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami.

 

Skierniewice Tylko Widzew:
Na tę chwilę mamy zebrane prawie 650 kilogramów żywności w akcji Rodacy Bohaterom;) Wielkie dzięki dla każdego który dorzucił coś od siebie. A także dla pracowników sklepów TESCO na ulicach Czesława Liska i Lelewela! Być może to jeszcze nie koniec naszej zbiórki, więcej informacji wkrótce. Dziękujemy, Skierniewice tylko Widzew !

PS. W zbiórce aktywnie uczestniczył widzewski Wilk, czyli oficjalna maskotka Widzewa!

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments