Siedmiu kibiców Ostrovii z wyrokami

Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. zakończyła śledztwo w sprawie zdarzeń, do których doszło po meczu piłkarskim w dniu 31 października 2015 r.

Skierowanym do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wlkp. wnioskiem o skazanie bez przeprowadzenia rozprawy objęto 7 mężczyzn, w wieku od 18 do 39 lat.

Wymienionym zarzucono, że w dniu 31 października 2015 r. w Ostrowie Wlkp., po zakończeniu meczu piłkarskiego miejscowego klubu, wzięli udział w zbiegowisku, wiedząc, że jego uczestnicy dopuszczają się „gwałtownego zamachu na funkcjonariuszy policji będących w oddziale zwartym”, podczas pełnienia przez nich obowiązków służbowych. W zarzucie zaznaczono, że zadaniem policjantów było „prawne zapewnienie ładu i porządku publicznego” poprzez oddzielenie kibiców miejscowego klubu „wykazujących antagonistyczne nastawienie” do kibiców przeciwnej drużyny.

Z zebranych materiałów wynika, co również odzwierciedlono w zarzucie, że oskarżeni podbiegali do funkcjonariuszy policji, napierali na nich i uderzali w trzymane przez nich tarcze, aby doprowadzić do odstąpienia przez nich od realizowanych działań. Część oskarżonych została zatrzymana bezpośrednio po zdarzeniu, inni zostali zatrzymani po kilku dniach. Po wykonaniu z ich udziałem czynności procesowych zostali oni zwolnieni.

Zarzucane oskarżonym czyny zakwalifikowano m.in. jako przestępstwa z art. 254 § 1 kodeksu karnego (udział w zbiegowisku publicznym) oraz art. 224 § 1 kodeksu karnego (użycie przemocy wobec funkcjonariusza publicznego) zagrożone karą od 3 lat pozbawienia wolności.

Raport meczowy:
Ostrovia Ostrów – KKS Kalisz 31.10.2015

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments