Sekcja Kaźmierz uczciła 102. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia 1918 roku wybuchło w Poznaniu Powstanie Wielkopolskie, którego celem był powrót Wielkopolski do Rzeczpospolitej po 123 latach zaborów. Czynny udział w upamiętnieniu niezwykle ważnego wydarzenia dla Wielkopolan jak co roku biorą na siebie kibice poznańskiego Lecha.

Kaźmierscy Fanatycy Kolejorza uczcili dzisiejszą rocznicę wybuchu zwycięskiego zrywu między innymi zapalając 200 zniczy na mogiłach i miejscach pamięci Powstańców Wielkopolskich na cmentarzach w Pniewach, Luboszu, Chrzypsku Wielkim, Otorowie, Lusowie i Kaźmierzu.

 

Lech Poznań – Sekcja Kaźmierz:

102 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
W tym roku sami zorganizowaliśmy obchody. Spotykamy się we własnym gronie na Placu Powstańców Wielkopolskich w Kaźmierzu. Po złożeniu wiązanki i zniczy pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich odpalamy race i okrzykami na cześć Bohaterów zaznaczamy swoją obecność.

Następnie w kilkanaście osób odbywamy bieg (6 km) ku czci Powstańców Wielkopolskich.

Wcześniej zapaliliśmy 200 zniczy na mogiłach i miejscach pamięci Powstańców Wielkopolskich na cmentarzach w: Pniewach, Luboszu (tu pomogli nam Pniewscy Fanatycy), Chrzypsku Wielkim, Otorowie, Lusowie i Kaźmierzu.

CHWAŁA Powstańcom Wielkopolskim

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments