Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice 11.08.2018

2640 kibiców pojawiło się na stadionie w Nowym Sączu, aby po rocznej przerwie zobaczyć grę piłkarzy Sandecji na własnym obiekcie. Podczas spotkania miejscowi Ultrasi zaprezentowali oprawę składającą się z sektorówki i transparentu. Całość choreografii dopełniła odpalona pirotechnika. W Nowym Sączu pojawiło się 221 kibiców GKS-u Katowice, z czego na sektorze zasiadło 206 osób.

 

Ultras Enigma:
10 osób z Polonii z dwiema flagami (PW i reprezentacyjna) wspiera Sączersów na pierwszym od dłuższego czasu meczu u siebie.

 

Relacja GieKSy:

Kibice GieKSy nie mogli pojechać na pierwszy wyjazd w sezonie do Łodzi, bo tamtejszy klub dostał zgodę na rozgrywanie spotkań bez gości. Wyjazdowa inauguracja przypadła więc na mecz z Sandecją. Dla fanów z Nowego Sącza też był to swego rodzaju debiut – po ponad roku wracali na swój stadion.

Sandecja awansując do Ekstraklasy musiała zmienić stadion na ten w Niecieczy. Miasto zapowiadało, że taka sytuacja będzie tylko chwilowa, a na domowym obiekcie powstanie nowy stadion. Usunięto krzesełka i… wszystko stanęło. Dodatkowo klub spadł z Ekstraklasy i zagrożona była gra nawet u siebie. Na szybko montowano nowe siedziska i przez to pojemność sektora gości została zmniejszona z 216 do 188. Miejscowi są bardzo restrykcyjni (czytaj: boją się policji) pod kątem pilnowania maksymalnej liczy miejsc. Każdy kto był na stadionie doskonale zdaje sobie sprawę, że klatka pomieści spokojnie 400 osób…

Do Nowego Sącza pojechaliśmy autami. W pierwszą stronę aż do samego Nowego Sącza bez balastu w postaci policji. Z powrotem już tak dobrze nie było. Ostatecznie udało się skołować ochronę i na sektor weszło nas 206. Kilkanaście osób z różnych względów (zakazy, wybór) zdecydowało się pozostać pod sektorem. Ostateczna nasza liczba to 221 osób w tym 3 fanów Banika Ostrava.

Na meczu prowadziliśmy ciągły i dobry doping. Nie zabrakło wymiany uprzejmości z gospodarzami, które najczęściej zahaczały o zgodę z Tych oraz słabe wyjazdy fanów Sandecji. Tradycyjnie w Nowym Sączu nie zabrakło kilku napinatorów, którzy pojawili się zaraz przy klatce, ale po kilku ripostach wypominających różne nieciekawe zdarzenia dla gospodarzy i ich przyjaciół siedzieli do końca meczu cicho. Miejscowych na meczu było bardzo dużo – widać, że z powrotu na swój stadion zrobili święto. Prowadzili doping przez cały mecz, ale w drugiej połowie mieli kilka przestojów. Zaprezentowali też schludną, ale prostą oprawę i odpalili pirotechnikę, która chyba lekko im nadpaliła jedną z flag. Po meczu nasi piłkarze podeszli pod klatkę i dostali brawa za walkę w tym meczu.

Teraz czas na Częstochowę. Pula biletów jest mocno ograniczona. O szczegóły pytajcie na swoich dzielnicach, FC lub w stowarzyszeniu kibiców. GieKSa!

 

Sandecja Nowy Sącz:

 

zobacz również zdjęcia:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments