Salsa Cup 2012

„W tym roku po raz kolejny przyszło nam się spotkać w GieKSiarskim gronie aby uczcić pamięć naszego zmarłego przed dwoma laty kolegi, Salsy. W Piotrowickim gronie oraz przy udziale Urzędu Miasta oraz SK1964 zorganizowaliśmy turniej „Salsa Cup”. Zaproszenie na turniej przyjęły następujące drużyny: Ultras GieKSa, Poremba (Górnik Zabrze), Banik Ostrava, Giszowiec, Burowiec, Ligota, Old Boys Ligota. Skład turnieju uzupełniły drużyna Piotrowic oraz Old Boys Piotrowice. Zacięte mecze toczyliśmy od godziny 14. W ostatecznym rozrachunku w turnieju triumfowała Ligota przed Porembą wygrywając w finale 5-1. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci gadżetów kibicowskich a każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom.

Na hali tego dnia przewinęło się ok. 400 osób, a ciągle na hali było minimum 200 osób! Specjalnie na ten turniej Piotrowice oraz UG przygotowały okolicznościowe koszulki „SALSA 64”. Zawisły także flagi: Pseudokibice, Gladiators, GKS Katowice, transparent „Salsa Pamiętamy” oraz transparent kibiców Banika ku pamięci dwóch, niedawno zmarłych fanatyków: Jacka oraz Lukasa. Przed meczem Piotrowice-Ligota prezentujemy sektorówkę na całą długość hali z wymownym hasłem „Kiedyś to były niebieskie dzielnie – PIOTROWICE & LIGOTA – dzisiaj tu rządzi GKS Katowice”. Z akcentów ultrasowskich warto też wspomnieć o sektorówce Poremby „To jest nasze życie, to jest nasza pasja” oraz o świątecznej oprawie „Wesołych Świąt” okraszonej zimnymi ogniami. Po rozdaniu nagród przyszła pora na zapowiadany pojedynek w przeciąganiu liny pomiędzy Piotrowicami a Porembą. W tym starciu wyższość gospodarzy musieli uznać Porembiorze, którzy jednak mieli wątpliwości co do liczebności uczestników walki ze strony Piotrowic Gdy wszystkie drużyny rozjechały się do domów Piotrowice i Poremba udały się do knajpy aby przy wspólnym symbolicznym piwie (lub ośmiu piwach) podsumować turniej oraz kibicowski rok 2012. Naturalnie nie mogło zabraknąć wspólnych śpiewów i hitu wyjazdowego „Ona tańczy dla mnie”, który brzmiał donośnie z głośników i został odśpiewany ze stołów, ku zdziwieniu obsługi knajpy. Późnym wieczorem żegnamy Porembiorzy, który wynajętym busem wracają do domu a sami rozchodzimy się jeszcze po katowickich knajpach i klubach.

Turniej uznajemy za ogromny sukces organizacyjny jak i za doskonałe zamknięcie dobrego kibicowskiego 2012 roku dla Piotrowic. Dziękujemy wszystkim zgodom i GieKSiarzom za przybycie i obyśmy w tym samym gronie spotkali się za rok!

Piotrowice tylko GieKSa ! Salsa Pamiętamy!”

zdjęcia i źródło: UltrasGieksa.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments