Sąd uchylił decyzję wojewody o rejestracji Marszu Niepodległości

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił dzisiaj decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia Marsz Niepodległości. Tym samym sąd uwzględnił odwołanie warszawskiego ratusza w tej sprawie. Orzeczenie jest nieprawomocne.

Konstanty Radziwiłł podpisał w poniedziałek decyzję o rejestracji zgromadzenia cyklicznego Marsz Niepodległości, informowaliśmy o tym TUTAJ. Dodał, że decyzja w tej sprawie została wydana na trzy lata. Z postanowieniem tym nie zgodził się warszawski ratusz. W konsekwencji prezydent Warszawy zaskarżył tę decyzję do sądu.

Marsz Niepodległości 2019 | Fot. Shadow.Photo

 

Prezydent Warszawy już wcześniej domagał się zablokowania Marszu Niepodległości w tym roku, wskazując na fakt, iż przestał on być wydarzeniem cyklicznym z uwagi na jego ubiegłoroczną, negatywną decyzję dotyczącą organizacji wydarzenia, podyktowaną kwestiami sanitarnymi. Zdaniem prezydenta stolicy, to sprawia, że w tym roku Marsz nie może się odbyć, ponieważ przestał być wydarzeniem cyklicznym, gdyż nie odbył się trzy lata z rzędu.

Decyzję sądu skomentował Robert Bąkiewicz. „Składamy odwołanie, do wyższej instancji od haniebnego wyroku sędziego Andrzeja Sterkowicza, który uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o zarejestrowaniu Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego. Zapraszamy 11 listopada do Warszawy! Marsz się odbędzie!” – napisał prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości na Twitterze.

guest

7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments