Są wyroki dla kibiców Kotwicy Kołobrzeg

11 maja po meczu piłkarskim w Stargardzie trzecioligowych zespołów Błękitnych Stargard i Kotwicy Kołobrzeg doszło do zajścia pomiędzy kibicami tego drugiego zespołu i policją. Doszło do niego w momencie, kiedy z autokaru z kibicami, który był na obrzeżach miasta, niespodziewanie wysiadło kilka osób. Doszło do przepychanek z policjantami, którzy eskortowali autobus.

O tym, że policja spacyfikowała kibiców Kotwicy Kołobrzeg informowaliśmy TUTAJ.

Milicjanci użyli siły. W ruch poszły policyjne pałki i gaz łzawiący. Zatrzymano cztery osoby. Kibice Kotwicy twierdzili, że policjanci nadużyli swoich uprawnień. Policja odpierała zarzuty mówiąc, że kibice nie reagowali na ich wezwania do zachowania spokoju.

Czwórka zatrzymanych mieszkańców Kołobrzegu usłyszała zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Jeden z nich dodatkowo usłyszał zarzut wywierania wpływu na czynności funkcjonariusza poprzez kierowanie gróźb pozbawienia życia. W poniedziałek zapadły wyroki w ich sprawie.

Jeden z 28-latków, który za podobne przestępstwa odpowiadał kilka lat temu i wówczas skazany został na łączną karę czterech lat pozbawienia wolności, tym razem odpowiadał w warunkach recydywy, wobec czego wymierzono mu karę czterech miesięcy pozbawienia wolności. Zaś jego rówieśnik otrzymał karę jedenastu miesięcy ograniczenia wolności i zobowiązany został do nieodpłatnej pracy na cele społeczne w postaci dwudziestu godzin miesięcznie. Pozostałym dwóm oskarżonym wymierzono kary grzywny.

Do zatrzymanego przez policję autokaru został wpuszczony gaz. Fanom drużyny z Kołobrzegu chwile po tym nie pozwolono wyjść z autokaru, a następni bito ich po głowach oraz karku policyjnymi pałami. Policja nie chciała wezwać pogotowia oraz nie pozwolili na udzielenie pierwszej pomocy przez ratownika medycznego, którym był jeden z fanów Kotwicy. Kilku z kibiców wymagało pomocy medycznej.

Konferencja prasowa kibiców Kotwicy TUTAJ.

A.C.A.B.

zdjęcia: miastokolobrzeg.pl
źródło: gs24.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments