Ruch Chorzów – Wisła Kraków 19.05.2014

Relacja Niebieskich:
Pojedynek Ruchu z krakowską Wisłą przyciągnął na trybuny 6500 widzów.

No cóż… „Show must go on”. Fani Niebieskich z początkiem meczu wywiesili na płocie dwa transparenty. Jeden z gratulacjami dla Atletico Madryt za zdobycie mistrzostwa Hiszpanii Saludo Al Maestro” oraz „[E] Mucha wracaj do zdrowia” skierowany do Naszego przyjaciela i oddanego kibica toruńskiej Elany. Ponadto na płotach zawisły flagi: „Psycho Fans”, „Śląscy Ekstremiści”, „Chuliganeria”, „Siemianowice”, „19/R20”, „Ultras”, „NRŚL Gang”, „Świętochłowice”, „Niebieskie Katowice”, „Radlin”, „Bandycki Batory”, „Pszów”, „Śląsk Cieszyński”, „Widzew Łódź”, „Kęty”, „Nakło Śląskie”, „Zawiercie”, „To My Naród Śląski”, „Niebieskie Łaziska” oraz transparent „Baluś PDW” i małe fanki Atletico i Górnego Śląska.

Doping podczas meczu prezentował się całkiem okazale dzięki zapełnionemu Młynowi i Dziesionie. Przyjezdnych niestety zabrakło, natomiast na trybunach pojawił się Waldemar Fornalik oraz Jerzy Buzek.

Pomimo straty bramki Niebiescy szybko wrócili na dobre tory dzięki bramce Filipa Starzyńskiego, co spotkało się z ogromną radością na trybunach i nadal wielką nadzieją na europejskie puchary. Niespełna 10 minut później wynik podwyższył Grzegorz Kuświk, jednak przed gwizdkiem do szatni „Wiślacy” zdołali wyrównać. Wynik do końca meczu się nie zmienił i drużyny podzieliły się punktami.

Kibice podziękowali piłkarzom za walkę i miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach odniesiemy upragnione zwycięstwa. Kto jeszcze się nie zapisał na najbliższe wyjazdy, niech to zrobi jak najszybciej, bo w najbliższą niedzielę wspieramy Ruch w Warszawie w walce o cenne trzy punkty.

Kibice Białej Gwiazdy nie pojawili się na meczu z powodu bojkotu zarządu klubu. Klub prowadził sprzedaż biletów na własną rękę, jednak sprzedał tylko 1 sztukę, która została nabyta wyłącznie w celach kolekcjonerskich.

Ruch Chorzów:

wideo:

Bonus:

Źródło/zdjęcia:
Niebiescy.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments