Ruch Chorzów – ROW Rybnik 20.04.2019

Pomimo braku kibiców gości (przez decyzję wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka) na meczu z ROW-em Rybnik pojawiło się 6735 sympatyków Ruchu Chorzów. Tego dnia na stadion kibice docierali wieloma wspólnymi pochodami z różnych regionów województwa. Pierwsza połowa odbyła się bez zorganizowanego dopingu, to w geście protestu, ponieważ kibice nie godzą się z obecnym zarządzaniem swojego klubu. Na płocie pojawiło się również wiele wymownych transparentów. W drugiej połowie Ultras Niebiescy zaprezentowali oprawę, którą przygotowali przede wszystkim z mocnym przekazem do zarządu Ruchu oraz władz miasta. Więcej w obszernej relacji samych zainteresowanych.

 

Ultras Niebiescy:

Świąteczne śniadanie zjedzone, emocje po wczorajszym niebieskim dniu powoli opadają, więc czas na parę słów od Nas. Od początku, gdy zabieraliśmy sie za meczową oprawę, wiedzieliśmy, że będzie ciężko. Relacje z klubem mamy jakie mamy, wszystko jest nam zabraniane, a prezentowanie opraw bardzo często niemożliwe. Tak było i tym razem. Od godziny 15:00 ochrona czuwała nad wszystkimi naszymi działaniami i tylko poprzez nasze zdecydowanie i nieustepliwosc na stadionie znalazły się wszystkie transparenty (oprawowy i na płot) i folia oraz sektorówka.

[art5]

Po szybkiej rozmowie przed meczem, widząc ludzi którzy przyszli, bo Ruch świętował 99 lecie istnienia, wiedząc o tym, że w większości miast Górnego Śląska odbyly sie ogromne zbiórki kibiców na mecz i panowała mobilizacja, widząc że wszyscy w końcu żyją Ruchem i mają nadzieję na wygraną postanowiliśmy nie odpuszczać, stanąć na wysokości zadania i mimo wszystkich przeciwności zrobić wszystko co w naszej mocy, by zaprezentować choreografię.

 

Przemarsz kibiców Ruchu ze Świętochłowic:

[art5]

 

Tym bardziej, że oprawa którą przygotowaliśmy była przede wszystkim z mocnym przekazem do zarządu Ruchu oraz władz miasta. Po wielu bojach, w drugiej połowie wszystko ułożyło się jak w najlepszych snach. Wielkie brawa dla pilkarzy za wolę walki oraz dla trenera, który widać potrafił na chłopaków wpłynąć pozytywnie. Obyśmy dalej szli tą ścieżką i się utrzymali w tej śmiesznej lidze.

[art5]

[art5]

Z tego miejsca w imieniu grupy Ultras Niebiescy, Wielki Ruch, Stadion dla Ruchu oraz wszystkich grup kibicowskich chcemy złożyć ogromne podziękowania wszystkim kibicom którzy solidarnie milczeli całą pierwszą połowę. Wielu może uznać taki protest w tym momencie za bezsensowny, ale właśnie był to najodpowiedniejszy dzień do zakomunikowania całemu światu, że nie godzimy się na takie zarządzanie naszym klubem! Błędy popełnione lata temu przy Smagorze się już nie zdarzą i już nigdy nie dopuścimy do niszczenia wielkiej Niebieskiej Erki. Wszyscy działacze powinno mieć tego świadomość.

[art5]

[art5]

Podsumowując, był to w końcu niebieski dzień na Górnym Śląsku – zbiórki w większości największych śląskich miast, przemarsze kibiców, 7000 widzów na 2 lidze, oprawa z pirotechnika i wreszcie wygraną 3:0 z derbowym rywalem. Wiemy, że w każdym domu niebieskiego fanatyka te święta są NIEBIESKIE! 🙂

[art5]

JESZCZE ERKA NIE ZGINĘŁA, PÓKI MY ŻYJEMY !!!!!

 

zobacz również zdjęcia:

źródło: Ultras Niebiescy

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments