Ruch Chorzów – Piast Gliwice 03.04.2017

Poniedziałkowe derby Śląska pomiędzy Ruchem Chorzów a Piastem Gliwice przyciągnęły na trybuny stadionu przy Cichej blisko 8 tysięcy widzów. Na płocie zadebiutowała mała flaga grupy „Ultras Niebiescy”, a w drugiej połowie „Niebieska Szarańcza” zaprezentowała flagowisko.

Do Chorzowa wybrało się również około 350-osobowa grupa kibiców z Gliwic, która była widoczna i słyszalna. Po stronie Piasta oprócz standardowego oflagowania sektora pojawił się również transparent skierowany w stronę kibiców Górnika Zabrze i GKS’u Katowice z hasłem: „PIERDOLONA KOALICJA GÓRNIK GIEKSA I POLICJA”.

Relacja kibiców Ruchu Chorzów:
Po reprezentacyjnej przerwie wróciliśmy na nasze kochane ligowe boiska. W ostatnim meczu 27. kolejki Ekstraklasy Ruch zmierzył się na własnym obiekcie w małych Derbach Śląska z Piastem Gliwice.

Poniedziałkowy wieczór, w jaki wypadło rozegrać spotkanie, przyciągnął na trybuny 7837 widzów, w tym 350 kibiców gości. Przed rozpoczęciem meczu pod kasami stadionu trwała zakrojona na szeroką skalę akcja milicji pod roboczą nazwą „mandat”. Kwit otrzymać można było za wszystko – od dłubania słonecznika, rzuconego peta po zostawioną butelkę, z którą nie można wejść. Brakowało tylko mandatów za rozwiązanego buta (także może stwarzać zagrożenie) w momencie, gdy na środku chodnika policyjne konie zostawiały „miny” na potęgę.

Mecz, pomimo teoretycznie derbowej atmosfery, nie wywołał jakichś większych emocji. Ot takie kolejne ligowe spotkanie ukochanej drużyny. Pomimo średniej frekwencji można było zaobserwować w miarę gęste zapełnienie prostej czy też popularnej „Dziesiony”, która przyozdobiona została także starannie wykonanym transparentem „Dzies10na Sektor Starej Gwardii”. Powinien on przypominać o tradycji tego szczególnego sektora. Przypominamy zatem i zachęcamy – młodzież do Młyna!

Co do flag, które przyozdobiły niebieskie płoty, należy zacząć od debiutującej nowej wizytówki naszych Ultrasów, czyli fany „UN” z klaunem. Reszta prezentowanych flag to: „Psycho Fans”, „Chuliganeria”, „Siemianowice”, „Ruda Śląska”, „Niebieskie Katowice”, „Radlin”, „19/R20”, „ZawieRcie”, „Nakło Śląskie”, „Niewiadom”, „Kęty”.

Doping postawia jeszcze sporo do życzenia, jednak biorąc pod uwagę niesprzyjającą akustykę obiektu, można uznać go za dobry. Dodatkowo w drugiej połowie pojawiły się flagi na kijach, które urozmaiciły popisy wokalne chorzowskiego młyna.

Fani Piasta przybyli do Chorzowa w 350 osób z 5 flagami, w tym m.in. „Szlachta Gliwic”, „CŻPG”, „PG”, „Gliwiczanie”. Dodatkowo wywiesili transparent skierowany do pewnej mocno kulawej koalicji.

Niebiescy mieli kilka dobrych okazji do zdobycia gola, ale mecz ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem i podziałem punktów.

Przed nami wyjazdowe spotkanie z Koroną w najbliższy poniedziałek. Także mobilizacja i wszyscy do Kielc!

Ave RUCH!

Ruch Chorzów:


Piast Gliwice:


[g]638[/g]

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments