Ruch Chorzów otrzymał licencję na pierwszą ligę

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN pozytywnie rozpatrzyła wniosek Ruchu Chorzów na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018. Decyzja dwukrotnie była odraczana – klub musiał spłacić zaległości wobec piłkarzy, sztabu, 1.FC Nurnberg i Dariusza Gęsiora.

Zobowiązania zostały spłacone w całości lub objęte ugodami. Niemniej, licencja została obarczona kilkoma warunkami. Komisja postanowiła:

1. Przyznać licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach I ligi w sezonie 2017/2018 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym.

2. Nałożyć na Klub sankcję regulaminową w postaci odjęcia 5 (pięciu) punktów w sezonie rozgrywkowym 2017/2018 za naruszenie kryterium F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego na sezon 2017/2018.

3. Nałożyć na Klub ograniczenie wysokości łącznych kosztów wynagrodzeń dla wszystkich pracowników do wysokości zadeklarowanej w Prognozie Finansowej.

4. Zobowiązać Klub do realizacji ugód zawartych z byłymi i obecnymi pracownikami, w terminach wykazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments