Ruch Chorzów – Górnik Zabrze 13.09.2015

104. Wielkie Derby Śląska oficjalnie obejrzało z trybun 8300 widzów. Mobilizacja wśród kibiców Niebieskich trwała już na długo przed meczem.

Wiele Fan Clubów oraz chorzowskich dzielnic organizowało swoje zbiórki i przemarsze, którym towarzyszyły głośne śpiewy, transparenty i pirotechnika. Główne pochody dotarły z „Cwajki” i centrum (wsparte innymi osiedlami i FC), a także Chorzowa Batorego, do którego dołączyły m.in. Ruda Śląska i Mikołów.

Fanatycy Niebieskich z Chorzowa Batorego udali się w dużej grupie na 104. Wielkie Derby Śląska. Na czele przemarszu rozwinięto transparent „Gangsterzy ze stadionu”, który odnosił się do materiału wyemitowanego kilka miesięcy temu przez jedną z telewizji. Tradycyjnie nie zabrakło pirotechniki oraz śpiewów:

Kibice Ruchu z Chorzowa II, czyli popularnej „Cwajki” również zorganizowali przemarsz na 104. WDŚ. Część druga pochodu miała miejsce na rynku, skąd wszyscy zebrani udali się na stadion przy ul. Cichej:

Podczas meczu na płotach zawisło sporo flag, oraz transparent „Zając PDW”. Dodatkowo na płocie pustego sektora gości kibice Ruchu wywiesili transparent „PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW” oraz „ACAB”, który nawiązały do zepsutego przez policję święta.

Na początku drugiej połowy na płotach pojawiły się również transparenty „Alf PDW Trzymaj się” oraz „Obywateli zdanie za nic macie, zabierzcie ich do swoich domów PAJACE” nawiązujący do kwestii przyjmowania islamskich imigrantów w Polsce.

Dodatkowo po informacji o zamknięciu sektora gości przez wojewodę na wniosek policji, grupy kibicowskie Ruchu zdecydowały, że podczas derbów nie zostanie zaprezentowana oprawa, która była na ten mecz przygotowana.

Ruch Chorzów:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments