Relacja z prapremiery nowego filmu o kibicach

Niestety nikomu z ekipy nie było dane obejrzeć filmu, dlatego też wklejamy relację ze strony Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków.

Wczorajszego popołudnia odbyła się prapremiera filmu Mariusza Pilisa pt. „Bunt Stadionów”. Hala Wisły szczelnie wypełniła się osobami chcącymi obejrzeć dokument na temat tego, jak ciężko jest być kibicem w naszym kraju.

Cieszy to, że wśród widzów były dzieci, całe rodziny a nawet starsze osoby. Największe grono odbiorców to młodzież, co zadowala, bo to oni w dużej mierze są odpowiedzialni za to jak potoczą się dalsze losy naszego kraju.”

Seans poprzedziła minuta ciszy w hołdzie tragicznie zmarłym kibicom Lechii, którzy wracali z meczu wyjazdowego. Całość datków za bilety zostanie przekazana na leczenie kibiców, którzy wciąż są w ciężkim stanie i czekają ich kosztowne operacje.

Co do filmu z tego co możemy wyczytać z relacji kibiców Wisły film jest zrobiony bardzo dobrze. Możemy zobaczyć w nim masę wątków kibicowskich, religijnych, patriotycznych oraz politycznych.

Kibic to osoba poświęcająca się swojej pasji. Osoba, która poprzez kibicowanie związana jest ze swoim miastem, z jego historią i tradycją. Poprzez wspieranie swojego klubu rodzi się w nas patriotyzm lokalny. Utożsamiamy się z regionem, naszą małą Ojczyzną.

Niestety nowoczesne media nie mogą tego przyjąć do wiadomości. Dla nich kibic to zło wcielone. Nieważne, że to on upamiętnia bohaterów narodowych, nieważne, że pomaga potrzebującym organizując kwesty, akcje charytatywne oraz inne tego typu wydarzenia. Według mediów kibic z natury jest barbarzyńcą…

Film Mariusz Pilisa został przyjęty gromkimi brawami, bo naprawdę jest on świetnym dokumentem o nas samych. Możemy tylko żałować, że nie zobaczymy go w publicznej telewizji, lecz mamy nadzieję, że każdy kibic zadba o to, by dotarł do jak największej liczby ludzi.

Po zakończeniu emisji filmu odbyła się rozmowa z autorem. Odpowiadał on na pytania zadawane przez publiczność. Często dotyczyły one tematów politycznych oraz sposobu zbierania materiałów potrzebnych do stworzenia tego dokumentu (zdajemy sobie doskonale sprawę, jak trudne jest przecież zdobycie zaufania grup kibicowskich).

Mariusz Pilis był zadowolony z tak licznej publiki zgromadzonej dzisiejszego popołudnia na Reymonta. Gorąco dziękował za przybycie i tak miłe przyjęcie dokumentu. Zachęcamy do zapoznania się z „Buntem Stadionu” każdego, komu nie jest obce zarówno pojęcie kibicowania jak i patriotyzmu.

TRAILERY:

zdjęcia:
[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/3a244dbcdd_1.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/2b40180dd7_2.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/da18ee6843_3.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/d3eb734510_4.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/2e0b739ee2_5.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/bb862dd44e_6.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/d058fad321_7.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/a6ed68099f_8.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/154571adeb_9.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/675844adec_10.JPG[/img]

zdjęcia oraz źródło tekstu: SKWK.PL

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments