Zapowiedź 66 numeru TMK+ 13 grudnia 2019

Najnowszy numer Plusa jest bardzo różnorodny – sporo w nim sceny francuskiej, latynoskiej i rumuńskiej, a także tradycyjnie z najbliższych nam geograficznie i mentalnie zakątków Europy:

Reportaże z jednych z największych awantur w rundzie jesiennej w Europie, na derbach Tirany KF Tirana-Partizani oraz na meczu w Lidze Europy: Ferencvaros Budapeszt-CSKA Moskwa. W pierwszym wypadku jest to obszerny reportaż redakcyjny, w drugim relacje kibiców Śląska Wrocław i Widzewa Łódź.

Reportaż z dwumeczu derbowego Boca Juniors-River Plate rozegranego w ramach półfinału Copa Libertadores to smakowity kąsek dla miłośników latynoskich klimatów kibicowskich. Tym bardziej, że autor – kibic jednego z polskich klubów – wiedziony miłością do tamtejszych stadionów i fanatyków, przeprowadził się niedawno do Buenos Aires! Dodając do tego zmysł obserwacyjny i lekkie pióro autora, mamy gwarancję tekstu pełnego ciekawostek, jakie trudno wydobyć podczas pobieżnej, kilkudniowej wizyty na Antypodach. Świat barra bravas i hinchadas od środka – po raz pierwszy i mamy nadzieję, że nie ostatni na łamach „TMK Plus”!

Klimaty latynoskie reprezentuje też artykuł Kolumbia 2019 autorstwa jednego z naszych współpracowników. To zapis wyprawy obejmującej trzy mecze, sporo ciekawostek, praktycznych porad oraz oczywiście fotek. Kolumbia to nie tylko Pablo Escobar i biały proszek – to również fanatycznie wielbiące futbol społeczeństwo i dobrze zorganizowane grupy kibicowskie!

Obszerny wywiad z francuską grupą Ultramarines Bordeaux 1987 – znaną m.in. z lewicowych poglądów, ale i prężnej organizacji ruchu ultra. Z ich wypowiedzi kształtuje się ciekawy obraz ekipy kibicowskiej o mentalności bardzo odmiennej od polskiej. Pytamy o bardzo różne sprawy, od opraw, przez politykę, po chuligankę, do której mają specyficzne podejście. Zachęcamy do lektury tego wywiadu!

Druga przepytana przez nas grupa również reprezentuje typową mentalność ultra i swoją nazwą nawiązuje do morza, ale pochodzi z przeciwległego skraju kontynentu – Peluza Marina – Farul Konstanca (Rumunia).

Derby Hamburga St. Pauli – Hamburger SV przedstawiamy w obszernej, pełnej spostrzeżeń i refleksji relacji polskiego kibica. Nie zdradzając zbyt wiele – po raz kolejny udowodnione zostało, że Polak potrafi.

 

Dalsze reportaże, z takich meczów jak:
Olympique Marsylia-Olympique Lyon (Francja) – dwie relacje i fotki z meczu z jedną z najlepszych opraw na trybunach w Europie na przestrzeni co najmniej kilku lat!
FK Ohrid-Pelister Bitola (Macedonia)
FK Smederevo-FK Zemun (Serbia)
Radnicki Nisz-Napredak Kruszevac (Serbia – 30-lecie ekipy Meraklije Nisz)
UTA Arad-Politehnica Timisoara (derby w II lidze Rumunii)
Czechy-Kosowo (ciekawy mecz reprezentacji u naszych południowych sąsiadów, z konfliktami etnicznymi w tle).

Po raz kolejny na łamach „TMK Plus” gości „Zagraniczny flash”! Obszerny przegląd chuligańskich wydarzeń z trzech ostatnich miesięcy z całej Europy z pewnością przypadnie Wam do gustu!

Numer wypełnia także galeria fotek z Francji, a także seria graffiti jednej z większych ekip kibicowskich Serbii – Taurunum Boys / FK Zemun.

TMK Plus” – 68 stron pełnych relacji, wywiadów i fotek, w cenie 8,50 zł (możliwa również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa)!