„To My Kibice” nr 10 (251) październik 2022 6 października 2022

„TO MY KIBICE” NR 10 (251) – PAŹDZIERNIK 2022

 

W NUMERZE:

Fotoreportaże z 29 meczów:
Raków Częstochowa-Slavia Praga
Slavia Praga-Raków Częstochowa
F91 Dudelange-Lech Poznań
Villareal CF-Lech Poznań
Legia Warszawa-Górnik Zabrze
Warta Poznań-Widzew Łódź
Stal Mielec-Legia Warszawa
Widzew Łódź-Wisła Płock
Legia Warszawa-Radomiak Radom
Lech Poznań-Widzew Łódź
Widzew Łódź-Cracovia
Radomiak Radom-Wisła Płock
Górnik Zabrze-Piast Gliwice
Pogoń Szczecin-Lech Poznań
Raków Częstochowa-Legia Warszawa
ŁKS Łódź-Ruch Chorzów
Zagłębie Sosnowiec-Chrobry Głogów
Chojniczanka Chojnice-ŁKS Łódź
Ruch Chorzów-Zagłębie Sosnowiec
Stal Stalowa Wola-Wisłoka Dębica
Beskid Andrychów-Glinik Gorlice
Glinik Gorlice-Okocimski Brzesko
Płomień Przyprostynia-Górnik Konin
Polonus Kazimierz Biskupi-Górnik Konin
RKS Radomsko-Radomiak Radom
KKS Kalisz-Widzew Łódź
Ruch Chorzów-Górnik Zabrze
Falubaz Zielona Góra-Polonia Bydgoszcz
Polonia Bydgoszcz-Falubaz Zielona Góra

Po krótkiej przerwie wracamy z wywiadami na łamy „TMK”. W październikowym numerze naszego pisma zafundowaliśmy Wam wywiad z fanatykami Czarnych Jasło. Rozmowa dotyczyła wielu aspektów, ale nie mogło rzecz jasna zabraknąć pytań o kosy z Krosna, Gorlic czy Sanoka. Dlaczego fani Karpat w opinii kibiców spod znaku zakapturzonej śmierci Black Army nazywani są Cyganami? Której ekipie chuligani Czarnych zamknęli ruch kibicowski po krzywej akcji z wyczekiwaniem na jednego z ich liderów pod klatką? Jakiej ekipie na słowackiej ziemi banda Czarnych w połączeniu z kibicami Tatrana Presov wjechała pod halę w trakcie trwania ich meczu koszykarskiego, po czym doszło do wielkiej awantury między obiema grupami? To i wiele więcej znajdziecie w treści wywiadu.

Ostatnia część wymarłych ekip traktuje o województwie podkarpackim. Warto chyba było jednak na nią czekać, bo opisane zostały dwie szajki zapewne bardzo dobrze znane i kojarzone kibicowskiej Polsce – Sanovia Lesko oraz Stal Gorzyce. Ich opis zresztą zajmuje najszerszy fragment tego cyklu w aktualnym numerze „TMK”. Oprócz tych ekip, jak zwykle w tym artykule, wiele ciekawostek, nowinek i rzeczy dotychczas nieodkrytych. Jeśli chcecie wiedzieć, która ekipa początkowo była fan clubem Siarki Tarnobrzeg, by finalnie wejść na drogę mocnej kosy lub też która grupa była czwartą, realną siłą kibicowską w mieście Rzeszowie (po Koronie, Resovii i Stali – kolejność alfabetyczna) tudzież kibicom którego klubu ruch kibicowski zamknęli chuligani Czuwaju Przemyśl, to tej części wymarłych ekip nie możecie pominąć!

W recenzjach nie mogło zabraknąć arcyciekawej pozycji, którą na rynek kibicowski wypuścił chuligan warszawskiej Legii. „Chłopcy z Łazienkowskiej” zostali solidnie zrecenzowani, a krótkie fragmenty książki tylko podkreślają jej klimat, jakiego oddać zresztą żadną treścią nie sposób.

 

Etatowo w numerze stałe pozycje:

– „To i owo Pacanowo”
– „Z Ukosa”
– „Old School” Arka Gdynia, Resovia Rzeszów i Najmniejsi
– „Odchamiacz”

 

Polska-kibolska na 84 stronach. Fotki, historie, wywiady, reportaże, felietony, artykuły – wszystko to w cenie 14,90 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).