„NAVIJAČI” – kibicowski przewodnik po krajach byłej Jugosławii 14 listopada 2020

Już w grudniu na rynku nowa książka kibicowska, autorstwa jednego z redaktorów „To My Kibice Plus”. „NAVIJAČI” będzie to kibicowski przewodnik po krajach byłej Jugosławii! Na 612 pełnokolorowych stronach znajdziesz opisy ponad 250 grup kibicowskich z Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Macedonii, Serbii z Kosowem i Słowenii. Preorder właśnie ruszył – zamawiając już teraz bezpośrednio u wydawcy, dostajesz rabat 15% i gwarancję wysyłki w dniu premiery. Zamówienia: https://bit.ly/Navijaci-preorder

„NAVIJAČI” to bardzo solidne kompendium wiedzy na temat niemal wszystkich przedstawicieli tamtejszej sceny kibicowskiej – wielkich, mniejszych, a nawet tych całkiem najmniejszych ekip. Wszystko w eleganckiej, twardej oprawie, klejonej i dodatkowo szytej. Poszczególnym grupom poświęcone zostało od 1 do 14 stron, w zależności od ich potencjału. Ogromna ilość informacji i ciekawostek o miastach, klubach i przede wszystkim kibicach – prawdziwy kibicowski przewodnik, przydatny wszystkim miłośnikom ruchu ultras oraz osobom podróżującym na Bałkan:

Poznasz odpowiedzi na takie pytania, jak:

– Czy Torcida Split rzeczywiście działa już 70 lat?

– Czy „Arkan” faktycznie był liderem kibiców Crvenej Zvezdy Belgrad?

– Dlaczego fani Hajduka wyzywają kibiców z Rijeki od „Serbów”?

– Jak wygląda szatra – bałkański slang młodzieżowy i gdzie występuje na trybunach?

– Jak na Bałkanach mówią na racowiska, sektorówki, czy flagi na kijach?

– Przy którym jugosłowiańskim klubie piłkarskim powstał oficjalny klub kibica już w 1937 roku?

– Gdzie w Serbii leży albańska enklawa, do której policja nie wkracza bez wyraźnej przyczyny?

– Która słoweńska grupa kibicowska za sprawą swojej flagi trafiła do księgi rekordów Guinnessa?

Ponad 250 grup z prawie 190 miast byłej Jugosławii, z wszystkich jej republik i regionów – prawdziwy kibicowski przewodnik! Od zalanych słońcem adriatyckich wysp na zachodzie, po żyzne naddunajskie doliny na wschodzie. Od miasteczek z wciąż żywym osmańskim klimatem na południu, po ośnieżone alpejskie szczyty na północy – trybuny stadionów i ulice miast łączy wspólny bałkański pierwiastek – navijači – ex-jugosłowiańscy kibice, u których mimo różnic kulturowych wspólne rozgrywki ligowe wykształciły spójny, charakterystyczny styl kibicowania. Poznasz typowe problemy fanatyków tego regionu – wewnętrzne rozłamy ekip kibicowskich, finansowanie liderów grup przez działaczy klubowych i polityków, specyfikę derbowych rywalizacji i konfliktów na tle etnicznym.

Przedstawiamy także profile tamtejszych klubów piłkarskich – ich początki, sukcesy sportowe i stadiony. Słowem – trzymasz w ręku jedyny w swoim rodzaju kibicowski przewodnik po krajach byłej Jugosławii, od najsłynniejszych potęg, aż po najniższe ligi. Będzie niezwykle przydatnym towarzyszem podczas podróży na Bałkany dla wszystkich kibiców, groundhopperów i turystów zainteresowanych futbolem oraz kibicowaniem. Czytelnikom wydawnictw poświęconych ruchowi ultras nie musimy się zbytnio przedstawiać – znacie nas i nasz styl z niezliczonych publikacji w magazynach „To My Kibice” i „To My Kibice Plus”, wydawanych na przestrzeni niemalże dwóch dekad. Odkryjcie z nami bałkański świat!

SPECYFIKACJA:
Ilość stron: 612.
Format: 135 x 255 mm.
Wnętrze: pełen kolor, papier kreda błysk 130 g/m2.
Oprawa: Twarda, klejona i dodatkowo szyta.