Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 17.02.2019 18 lutego 2019

Za nami derby pełne „uprzejmości” z obu stron. Gospodarze przygotowali oprawę nawiązującą do romów przedstawiając dwie sektorówki: na pierwszej znajdowała się flaga romów, a na drugiej odwrócony herb Miedzi. Flaga „Miedzianka” została przerobiona na flagę „Cyganka”. Na płocie Zagłębia spłonęło sporo barw Miedzi i Śląska Wrocław. Kibice Zagłębia byli wspierani przez ekipę Falubazu Zielona Góra w liczbie ponad 100 osób.

Goście w około 30 kilometrowy wyjazd stawili się w liczbie 1000 osób. W tej liczbie ujęci zostali kibice Śląska Wrocław (liczba nieznana) oraz Promienia Żary – 29 osób. Warto wspomnieć o celowym opóźnianiu meczu przez mundurowych.

 

Orange City Boys ’03:
Na wczorajszym derbowym spotkaniu z Miedzią prezentujemy oprawę w kierunku kibiców gości. Na początku drugiej części spotkania na Przodku prezentujemy dwie sektorówki, jedną z herbem Miedzi w wiadomej pozycji i herb romów.

Całość dopełnił 30 – metrowy transparent z pytaniem „Ile widzisz różnic” Motyw ten jest dobrze znany z milionerów, a prowadzącemu Hubertowi Urbańskiemu ewidentnie brało się na wymioty widząc obydwa herby. Po tym swój żywot zakończyły barwy koalicji Miedzi i Śląska.

Dodatkowo zawisła flaga „Cyganka Legniczanka”. Tego dnia zaprezentowaliśmy bardzo dobry doping do którego często przyłączała się reszta stadionu. Nie zabrakło wymiany uprzejmości , których tego dnia było bardzo dużo, co dziwić nie może! Dziękujemy wszystkim zgodom i układowiczowi za wsparcie na tym meczu, osobne podziękowania dla ultrasów Falubazu z grupy FNF za pomoc! DERBY DLA ZAGŁĘBIA ! 

 

Fanatycy Naszego Falubazu:
Ponad 110 kibiców Falubazu Zielona Góra wspiera wczoraj Zagłębie na derbach z Miedzią, jesteśmy obecni z dwiema flagami.Dziękujemy braciom za gościnę!

 

Kibice Razem Miedź Legnica:
Derby, derby i po derbach. 2 w historii derby zagłębia miedziowego w Ekstraklasie za nami. Niestety był to mecz o którym kibice Miedzi będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Na boisku beznadziejna gra naszych piłkarzy, którzy tracą bramki po własnych błędach. Błędy bramkarzy i obrońców przyczyniły się do tego, że wyjechaliśmy z Lubina przegrani. Do tego beznadziejna gra z przodu i efekt jest jaki jest. I na tym może zakończymy o tym co było na boisku …

Za to dużo lepiej wyglądało to na trybunach. Kibice Miedzi wspomagani przez przyjaciół ze Śląska i Promienia zameldowali się na trybunie gości w komplecie 1000 osób. Jak to już bywa podczas derbów nie obeszło się bez uprzejmości z obydwu stron. Lubińscy hipokryci po raz kolejny udowodnili, że ten przydomek jak najbardziej do nich pasuje. Po raz kolejny próbują wmówić wszystkim na siłę, że w legnickiej ekipie mamy cyganów chociaż prawda jest zupełnie odwrotna. Wywieszają transparent z napisem ,,Widzicie różnicę ?” na co my odpowiadamy głośnym ,,Różnica taka macie w ekipie Siwaka” :) Do tego sektorówka ww. ich kolegi po szalu i druga z naszym herbem do góry nogami. Ogólnie jak na derby przystało było czuć kibicowski klimat na trybunach.

My mamy nadzieję, że nasi piłkarze w końcu się otrząsną, że nasz trener w końcu to jakoś poukłada, że zaczniemy strzelać w końcu bramki bo suma sumarum szkoda by było jak by w przyszłym roku zabrakło kolejnych derbów zagłębia miedziowego w Ekstraklasie … HEJ MIEDŹ !

Dziękujemy naszym przyjaciołom ze Śląska i Promienia za wsparcie. 

 

Ultras Miedź Legnica:

Na mecz w Lubinie otrzymaliśmy 1000 biletów, które szybko się rozchodzą i w takiej liczbie meldujemy się w sektorze gości. Tego dnia wspierają nas: Śląsk 190 osób, Promień 30 osób oraz Karkonosze 30 osób. Niestety tego dnia zmuszeni jesteśmy odpuścić oprawę. Doping typowo derbowy, dużo bluzgów, wynik nie sprzyjał tego dnia naszym popisom wokalnym, ale ogólnie nie bylo najgorzej.


Tradycyjnie już podczas spotkań z Zagłębiem przewija się „cygański temat”, który zaczyna nas już nudzić, ale panowie zza miedzy nie odpuszczają. Poświęcają nawet ku temu swoją wątpliwej jakości oprawę, ktorej motywem przewodnim było pytanie: „Ile widzisz różnic?”. Odpowiadamy z sektora gości szybka riposta: RÓŻNICA TAKA, MACIE W EKIPIE SIWAKA. Chwile później wywieszaja flagę „Cyganka”, na co z sektora gości otrzymują pytanie: CO TO ZA DRAKA? CZY FLAGA JEST DLA SIWAKA? Odpowiedzi się nie doczekaliśmy, ale nikt na nią nie liczy, bo od kilku dobrych lat panowie z HZL milczą w sprawie swojego cygańskiego kolegi. „W psychologi zjawisko to nazywane jest przeniesieniem.” Tyle komentarza z naszej strony, cała Polska wie, że jesteście zwykłymi HIPOKRETAMI.

 

Kibice Promienia:
Pierwszy wyjazd w Nowym Roku przypadł nam do Lubina, gdzie wspieramy Miedzianke w 29 osób. Na górnej części sektora wisiała również nasza flaga „Duma Łużyc”. Klatka gości wypełniona w komplecie (1000 kibiców).

Na meczu dobry doping, urozmaicony sporą ilością bluzgów jak przystało na derby. Piłkarsko wygrana gospodarzy 3:0