Włocłavia Włocławek – Legia Chełmża 12.05.2019

Dzisiaj we Włocławku miejscowa Włocłavia podejmowała na własnym stadionie drużynę Legii Chełmża. Tego dnia gospodarze wystawili solidny młyn, spora grupa przyjezdnych zawitała również w sektorze gości. W przerwie meczu obie ekipy wybiegły na murawę, doszło do starcia, które nie trwało długo przez wmieszanie się tych co zawsze. W konsekwencji całej akcji zatrzymanych zostało kilku kibiców. Jak tylko pojawią się relacje zainteresowanych ekip news zostanie zaktualizowany.

Włocłavia Szlachta Kujaw Włocławek:

Najciekawiej zapowiadający się mecz ostatnich lat zapewne na długo zapadnie w naszej pamięci. Piłkarze gromią rywali 4:0, a na trybunach super atmosfera, której próżno szukać w naszej „buraczanej” lidze.

[art5]

Do Włocławka wybrało się prawie 200 kibiców Legii wspartych przez ziomali z Brodnicy, Elbląga i Rypina. My zbieramy się na mieście w jakieś 180 osób i pochodem ruszamy na stadion. Wraz z pierwszym gwizdkiem zapełniamy sektor w ponad 300 osób, z nami tego dnia Górnik Konin w 33 osoby, Unia Janikowko 20 osób, gościnnie Olympic Lyon 7 osób i pojedyńcze osoby z Łodzi i Bydgoszczy. Od początku lecimy z konkretnym dopingiem do którego włączyła się także reszta stadionu. W przerwie meczu wspólny trening bokserski postanawiają odbyć sportowcy obu ekip. Udział w nim chcieli wziąć obserwatorzy jednak ze względu na sprzęt w ich rękach trening został przerwany i wszyscy rozeszli się do swoich narożników. W drugiej połowie prezentujemy oprawę na którą skladały się czarne dymy i transparent „NAJPIERW NASTAŁA CIEMNOŚĆ…”. Druga część to trans „A PÓŹNIEJ ZAPANOWAŁ CHAOS” i do tego dymy w barwach plus flagi na kij.

[art5]

Po meczu jesteśmy wypuszczani pojedyńczo ze stadionu i spisywani. Niestety nie wszyscy tego dnia wrócili do domów. Szacunek dla tych, na których wsparcie mogliśmy liczyć w tym dniu !!

Chełmżyńscy Legioniści:

Długo wyczekiwany mecz z Włocłavią już za nami więc czas na kilka słów podsumowania. W niedzielne południe zbieramy się na Chełmżyńskim rynku skąd wspólnym pochodem przez miasto udajemy się do autokarów. Z Chełmży wyjeżdżamy około godziny 14:00 i bez opóźnienia po krótkim postoju na stacji docieramy do Włocławka. W sektorze gości tego dnia melduje się około 190 kibiców w tym: 35 Sparta Brodnica, 7 Olimpia Elbląg, 12 Legijny Rypin (Dzięki za wsparcie!).

[art5]

Na płocie wieszamy 4 flagi: Młode Pokolenie-Legia Chełmża, Dynamit Boys, Śp. Bestia oraz 1924(Sparta Brodnica). Od początku wspieramy naszych piłkarzy głośnym dopingiem. W przerwie meczu wybiegamy na płytę boiska gdzie dochodzi do krótkiej awantury z Włocłavią którą przerywają ci co zawsze. Po przerwie prezentujemy oprawę składającą się z sektorówki, flag na kijach, transparentów na kijach oraz pirotechniki.

Po meczu policja trzyma nas ponad godzinę na stadionie i powija 10 chłopaków. Droga powrotna bez przygód. TYLKO LEGIA!