Wisłoka Dębica – Igloopol Dębica 20.06.2020 25 czerwca 2020

Za nami Towarzyskie Derby Dębicy, na których z powodu COVID-19 nie mogli się pojawić kibice obydwu drużyn. Pomimo tego kilkadziesiąt osób zdecydowało się dopingować „biało-zielonych” zza ogrodzenia. Na stadionie pojawiło się kilka okolicznościowych transparentów, tego dnia gospodarze mogli liczyć na 9-osobowe wsparcie KSG, oraz 8 kibiców Siarki Tarnobrzeg.

Po sparingu znaczna część osób udała się na wesele kibiców Wisłoki, którzy w dzień meczu powiedzieli sakramentalne „TAK”. „Trochę śpiewów, wódki oraz pirotechniki” – czytamy w relacji samych zainteresowanych, którą wrzucamy poniżej.

 

Relacja Wisłoki Dębica:
Przedwczesne zakończenie sezonu III ligi z powodu tzw. „epidemii koronawirusa” stanowi duże wyzwanie organizacyjne dla takich klubów jak nasz. KS Wisłoka, w większości finansująca swoją działalność ze środków otrzymywanych od lokalnych sponsorów oraz ze składek kibiców, została pozbawiona dochodów z dnia meczowego. W celu podreperowania kondycji finansowej klubu zorganizowano szereg akcji mających na celu zasilenie klubowego budżetu dodatkowymi środkami. Odbył się „wirtualny mecz” z Siarką Tarnobrzeg, na który można było przez internet zakupić bilety-cegiełki (sprzedano ich ponad 900), a także akcja sprzedaży klubowych maseczek (sprzedano ponad 600 sztuk).

W związku z uchyleniem części obostrzeń, władze działającego przy naszym klubie Stowarzyszenia „Wisłoka 1908 Dębica” wyszły z inicjatywą zorganizowania Towarzyskich Derbów Dębicy. Sparingowy mecz z Igloopolem odbył się w sobotę, 20 czerwca na naszym stadionie przy ul. Parkowej 1, niestety bez udziału publiczności, natomiast całe spotkanie można było obejrzeć za darmo w serwisie YouTube, na kanale „Wisłoki”. Sympatycy obu klubów, przez dziesięć dni prowadzili w swoich szeregach zbiórki, których celem było podreperowanie klubowych budżetów. Dzisiaj możemy poinformować, że biało-zielonym udało się zebrać ponad 47 tysięcy złotych! Warto wspomnieć tutaj o anonimowym darczyńcy, który w ostatnich minutach zbiórki rozbił bank wpłacając „dwadzieścia koła papieru”. Poza tym jak zwykle mogliśmy liczyć na nasz FC Chicago i jego przedstawicieli, którzy zebrali ponad 10 tysięcy złotych, FC Bobrową (1500zł) oraz resztę fan-clubów, nasze zgody i praktycznie wszystkie osiedla, z których najlepiej zorganizowało się os. Pana Tadeusza (1908 zł). Zbiórkę wsparli również lokalni przedsiębiorcy. Po tym meczu można śmiało stwierdzić, że naszym kibicom znudziła się już przymusowa przerwa od futbolu, gdyż kilkadziesiąt osób zdecydowało się dopingować „biało-zielonych” zza ogrodzenia.

 

Na płocie lądują cztery transparenty: dwa dla chłopaków przebywających po drugiej stronie muru oraz dwa dla par nowożeńców: Tomka i Joanny, którzy brali ślub dwa tygodnie temu oraz Mateusza i Pauliny, którzy sakramentalne „tak” powiedzieli w dzień meczu – wszystkiego najlepszego!

 

W tym dniu jest z nami również 9 osób z KSG oraz 8u kibiców Siarki Tarnobrzeg- dzięki za wsparcie! Mecz kończy się wynikiem 2:0 dla Wisłoki, a po jego zakończeniu udajemy się na wspomniane wyżej wesele naszego kibica, aby złożyć Młodej Parze najlepsze życzenia. Trochę śpiewów, wódki oraz pirotechniki.

Podsumowując: cieszy wynik, duże powodzenie akcji wśród biało-zielonych oraz pierwszy krok do powrotu na stadiony. Mamy nadzieję, że już niedługo wrócimy na kibicowski szlak!
TYLKO WISŁOKA!

 

zobacz również zdjęcia: