Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 08.02.2019 11 lutego 2020

Inaugurację ligi w Krakowie z perspektywy trybun obejrzało 15 410 kibiców, co stanowi drugą najlepszą frekwencję w Polsce. Więcej kibiców pojawiło się jedynie w Warszawie, gdzie Legia podejmowała ŁKS. Biorąc pod uwagę miejsce w tabeli i sytuacje Białej Gwiazdy, miejscowi wykręcili bardzo dobrą liczbę.

Ultra Wisła tego dnia na wyjście piłkarzy zaprezentowała oprawę, na płocie pojawił się transparent z hasłem „MY NA TRYBUNACH, WY NA MURAWIE – RAZEM WYWALCZYMY UTRZYMANIE!”, na trybunach powiewały niebieskie, białe i czerwone machajki, całość uzupełniła podwieszana postać, przedstawiająca kibica Białej Gwiazdy.

 

 

Tego dnia na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana zadebiutowała nowa przyśpiewka Białej Gwiazdy – „Wisła Kopenhaga”, która jak sama nazwa wskazuje wzorowana jest na wokalnych popisach duńskich kibiców z „Sektion 12”. 

 

Kibice Jagiellonii Białystok na pierwszym wyjazdowym meczu w tym roku pojawili się w 215 osób,  dodatkowo razem z nimi obecnych było 26 kibiców z Białostockiego Klub Kibiców Niepełnosprawnych – BKKN. Sektor gości tego dnia przyozdabiały dwie flagi, „DUMA PODLASIA”, oraz jedna mała narodowa fana.

 

zobacz również zdjęcia: