Widzew Łódź – ŁKS Łódź 16.09.2020 17 września 2020

Za nami 65. Derby Łodzi. O tym spotkaniu pod względem kibicowskim powiedziano praktycznie wszystko, prowadziliśmy dla Was również relacje LIVE. Teraz, gdy emocje pomału opadają czas na oficjalną relacje samych zainteresowanych.

 

Ultras Widzew:
Od momentu, kiedy awans do pierwszej ligi stał się faktem, wiedzieliśmy jedno.. czas na 65 epizod świętej wojny. Choć pierwotnie mecz miał zostać rozegrany w drugiej kolejce, to z powodu powołań ‚gwiazd’ światowej piłki do repry został on przeniesiony na trzecią. Jak co derby, swoje trzy grosze musiały dołożyć wszystkie mądre głowy na czele z milicją, zamykając dwie trybuny w Sercu Łodzi. Cóż.. może kiedyś doczekamy normalności na stadionach, w której zobaczymy pełen stadion fanatyków zarówno z jednej jak i z drugiej strony, a kibic nie będzie traktowany jak największe zło. Przechodząc do meczu, w 30 minucie zostaje zaprezentowana oprawa, na którą składa się sektorówka oraz machajki. Sekto przedstawia grupę widzewskich fanatoli, którzy ruszają w bój z lokalnym rywalem. Hasłem przewodnim jest: „Mamy butelki z benzyną i kamienie wymierzone w ciebie” co nawiązuje do łódzkiego zespołu muzycznego ‚Cool kids of death’ i ich utworu. Tematyka kawałka doskonale oddaje obraz widzewskiego fanatyka, któremu niezależnie z kim przyjdzie się mierzyć – zawsze będzie walczył. Po bokach ułożyliśmy machajki tworzące czerwono-biało-czerwone barwy, które w chaosie uzupełnia około 70 rac. Warto dodać, że była to pierwsza oprawa z pirotechniką na trybunie C (prostej) na nowym stadionie.

Dziękujemy wszystkim, którzy dorzucili się do zbiórki derbowej. Niestety nie udało nam się zebrać sumy, której oczekiwaliśmy, lecz kwota końcowa zdołała pokryć wszystkie koszta oprawy. Szczególne podziękowania dla Sklep kibica „FANATYK” (Widzew Łódź) i Radical Fans productions.

Z racji, że przyjdzie nam w tym sezonie mierzyć się z bardzo ciekawymi ekipami, to już od meczu ze Stomilem rozpoczynamy zbiórki pieniędzy. Pamiętajcie, że obfitość opraw jest zależna od waszej hojności a każda zapełniona puszka daje większe pole manewru. Nie omijajcie ludzi z puszkami!

 

Tak kibice Łódzkiego Klubu Sportowego wraz z piłkarzami świętowali zwycięskie derby:

 

zobacz również zdjęcia: