Widzew Łódź – Błękitni Stargard 09.08.2019 11 sierpnia 2019

17 450 kibiców Widzewa pojawiło się na piątkowym meczu z Błękitnymi Stargard. Miejscowi Ultrasi podczas spotkania zaprezentowali oprawę złożoną z pasów materiału, które dopełnił transparent „Liga mniejsze ma znaczenie, My jesteśmy tu dla Ciebie”. Poniżej obszerna relacja z meczu kibiców Widzewa.

 

Wiara spod Zegara:
Piątkowym meczem w Sercu Łodzi zainaugurowaliśmy rozgrywki. Niestety kolejny rok w II lidze. Po poprzednim sezonie kiedy wszystko wydawało się już rozstrzygnięte po I rundzie nasi kopacze zafundowali nam coś z czego śmiała się później cała Polska. Kompromitacja. Humory po sezonie zamiast być radosne i szczęśliwe z kolejnego awansu były grobowe. Kolejny rok w II lidze… Jednak jak pokazywała już nie raz nasza historia nie z takich piłkarskich katastrof wychodziliśmy silniejsi i bardziej zdeterminowani. My kibice Widzewa już mamy tak w DNA, im gorzej się wiedzie tym w naszych charakterach rodzi się większa złość i nakrętka. Tak jest i tym razem. Po dwóch dobrych liczbowo wyjazdach w końcu mecz przy Piłsudskiego na Ziemi Obiecanej. Na kilka godzin przed meczem można było zauważyć na stadionie pracujących już ULTRASÓW oraz żywiołowo dopinających ostatnie szczegóły przy murawie, obrandowaniu stadionu itp. pracowników klubu. W końcu nadeszła godzina 19, na trybunach jak to u nas bywa – prawie komplet 17,450 fanów RTSu, z głośnika na wyjście grajków rozbrzmiewa TANIEC ELENY, a zaraz po nim nowy zwyczaj który zagości u nas na stałe Hymn miasta Łodzi ‚Prząśniczka” Stanisława Moniuszki grany na trąbce.

Efekt piorunujący, ciarki na całym ciele. Z początkiem meczu ruszamy z konkretnym dopingiem który nieco przycichł około 15 minuty kiedy w naszym młynie pojawiła się oprawa. Publika całego stadionu oglądała dawno nie widziane u nas pasy materiału. Pasy które zawsze były naszą wizytówką. Po początkowych problemach przy ich rozwijaniu wszystko udało się ogarnąć i naprostować tak by przekaz z oprawy był czytelny i widoczny. Ciętą sektorówkę dopełniał trans na płocie z hasłem „Liga mniejsze ma znaczenie, My jesteśmy tu dla Ciebie”. Całość wyszła bardzo okazale.

Jednak na chłodno widać kilka niedociągnięć z których należy wyciągnąć wnioski i je poprawić. Mimo to jednak oprawę można uznać za jedną z lepszych na nowym stadionie. Jesteśmy zadowoleni. Zaraz po jej zaprezentowaniu, na linkach wieszamy trans skierowany dla naszych braci z Chorzowa którzy aktualnie przechodzą przez ciężkie chwile które jakby znamy z autopsji. Dodatkowo pojawia się transparent z podziękowaniami dla Humera i Cinka za kawał włożonego serca w walkę na boisku dla naszego Widzewa.

Skórokopy wygrywają 2:0. Drugą bramkę strzela Marcin Robak i stadion eksplodował przy pieśni chwalebnej dla Marcina. Oby jeszcze tylko Marcin pierdolnął coś z akcji bo na razie ładuje tylko z karniaczków. Mecz się zakończył a przed nami wyjazd do Elbląga i dłuuuga przeprawa przez II ligowe zmagania. Obyśmy za rok o tej porze inaugurowali mecze w I lidze. Do zobaczenia na szlaku. 

 

zobacz również zdjęcia:

źródło: stadionowioprawcy.net

relacja: Wiara Spod Zegara