Victoria Sulejówek – Dolcan Ząbki 17.04.2021 24 kwietnia 2021

W dobie milicyjnych represji na fanatyków, w ubiegłą sobotę kibice Dolcanu wybrali się do Sulejówka w ponad 100 osób. Podczas spotkania goście zaprezentowali oprawę, na którą składał się malowany transparent „Rozprzestrzeniamy nową chorobę (MKS-1927)” oraz pirotechnika w postaci świec dymnych i rac. Prezentacja nie przypadła do gustu milicjantom (tego dnia przybyli w niezliczonej liczbie z różnych części Mazowsza), którzy nieudolnie spisywali i podejmowali próby wręczania mandatów w wysokości… 20 złotych.

 

Relacja Dolcanu Ząbki:
W sobotnie popołudnie w Sulejówku melduje się 110 fanatyków. Razem z nami tego dnia po kilka/kilkanaście osób z Radzymina, Pogoni, GKP i Olimpii. W czasach, gdy od kilkunastu miesięcy nie dane jest nam wejść na trybuny, wynik nawet wśród nas samych robi duże wrażenie. Zjawiamy się pod stadionem ze sporym zapasem czasowym, co niestety dało tylko więcej czasu na reakcje niebieskim pachołkom systemowym.

Pod koniec pierwszej połowy zaczyna zjeżdżać się niewyobrażalna liczba psów z całej okolicy + szkółek z Piaseczna i Legionowa. Mimo taniej pokazówki decydujemy się na pokazanie przygotowanej wcześniej oprawy, na którą składały się transparent „Rozprzestrzeniamy nową chorobę (MKS-1927)”, a także dymy i 30 rac. Całość pandemicznego klimatu dopełniały przeciwgazowe maski noszone przez część z nas.

Filmik z tego pokazu możecie oglądać od soboty na naszym FP. Nasza akcja nie mogła nie spowodować reakcji zagotowanych niebieskich. Dzięki opanowaniu, nagrywaniu poczynań psów i transmisjach na żywo w internecie udało się prawdopodobnie uniknąć pacyfikacji, jaka wisiała kilkanaście minut w powietrzu.

video: Duma Warszawskiego Przedmieścia

Tak czy siak, prawie całą drugą połowę spędzamy w asyście kasków, którzy nieudolnie spisywali i podejmowali próby wręczania nawet 20 zł mandatów. Akcja roku na polecenie stołecznych, a tak naprawdę kolejna farsa, która nie przynosi dla Was żadnego wymiernego skutku. Cały ten czas umilała nam za to zajebista postawa naszych piłkarzy, którzy w meczu z wiceliderem, z jego własnego boiska, wywożą komplet punktów po okazałym 3-0. Jeszcze raz na koniec dziękujemy wszystkim obecnym – szacunek dla Was i dla naszych przyjaciół z innych ekip, bez których liczba nie byłaby tak konkretna.