Start Gniezno – Wybrzeże Gdańsk 27.05.2018 28 maja 2018

Dla kibiców Startu Gniezno to był wyjątkowy dzień, pierwszy raz w historii ruchu kibicowskiego Startu odbył się przemarsz na mecz. Podczas pochodu nie zabrakło okazjonalnego transparentu, za którym podążało około 100 kibiców, pojawiła się również pirotechnika. Podczas samego spotkania miejscowi Ultrasi zaprezentowali również flagowsiko w barwach. Na sektorze gości pojawiło się również 80 kibiców Wybrzeża Gdańsk.

 

Relacja kibiców Startu:

Na ten mecz czekali chyba wszyscy najwierniejsi kibice Startu. Mobilizację na mecz z Wybrzeżem zaczynamy dwa tygodnie wcześniej. Pojawiają się transparenty oraz folię zachęcające wszystkich do przyjścia na Sektor 10. Co daje w miarę zadowalający efekt osób w młynie. Przed meczem pierwszy raz w historii ruchu kibicowskie na Starcie organizujemy przemarsz kibiców, którego zbiórkę zaplanowaliśmy pod Galerią Piastova i stamtąd ruszamy w stronę stadionu w niespełna 100 osobowej grupie.

Podczas przemarszu mamy na wyposażeniu transparent FORZA START oraz sporą ilość piro. Cześć z nas gdy trwa przemarsz przygotowuje oprawę na którą składa się wysoki na 3 metry transparent TYLKO SKS oraz 400 małych machajek, z których białe machajki miały utworzyć eSke co niestety nie daje oczekiwanego efektu.

Na sektorze wieszamy 6 flag ( Czaszka, Start Gniezno, Tony Kasper, Młoda Brygada, SKS oraz flagę na gniazdo Sektor 10. Doping tego dnia stał na wysokim poziomie do którego czasami dołącza się pozostała część stadionu, oczywiście nie obyło się bez obustronnych uprzejmości.

Po meczu mamy spory dym z ochroniarkami, który przenosi się za koronę stadionu. Tam trwa dość długa walka ochroniarki mocno nas gazują co mocno zmniejsza nasze zapędy. Niestety jedna osoba od nas została zatrzymana od razu podejmujemy próbę odbicia co kończy się znowu ogromna dawką gazu.

Co do gości pojawia się w Gnieźnie w około 80 osób. Z dwoma flagami. Czasami słyszalni w naszym sektorze. Tak po za tym nic specjalnego nie pokazali.

 

Wybrzeże Gdańsk:

Na kolejny mecz przyszło nam wybrać się do pierwszej stolicy Polski. Na wyjazd udajemy się autokarem oraz dojeżdża sporo osób samochodami. Niestety czerwono – biało – niebiescy ponownie wracają na tarczy. Nas na sektorze około 100 osób, z dwiema flagami, grupa autokarowa w specjalnie przygotowanych na ten wyjazd koszulkach. Przez cały mecz mimo nie sprzyjającej temperatury i wyniku wspieramy swoich zawodników. Pod koniec meczu wraz z poprawiającym się wynikiem atmosfera wzrasta, a my wraz z gospodarzami wymieniamy się uprzejmościami. Podróż w obie strony w towarzystwie smutnych panów.

 

zobacz również zdjęcia: