Sparta Brodnica – Unia Gniewkowo 23.11.2019 25 listopada 2019

W minioną sobotę kibice Sparty Brodnica świętowali 95-lecie powstania swojego klubu. Z tej też okazji na płocie pojawił się transparent „To nie żarty, odpalamy piro na urodziny Sparty”, a na trybunie rozwinięto ponad 60-metrową sektorówkę w żółto-czarnych barwach. Jak to przy okazji urodzin bywa, tego dnia nie mogło również zabraknąć urodzinowych świeczek, tyle że w wersji kibicowskiej.

Jak dodatkowo informują sami zainteresowani, od tego dnia kibiców Sparty Brodnica i Mławską Wiarę (Mławianka Mława) oficjalnie łączy zgoda, więcej w urodzinowej relacji gospodarzy sobotniego spotkania.

 

Gialloneri UltraSpartans:

W tym roku nasza Sparta obchodzi 95 lecie powstania, działacze z tej okazji zorganizowali okolicznościowy turniej halowy i bal. Jako, że imprezy te odbywały się tego samego dnia co mecz z Unią Gniewkowo, również na trybunach było święto. Przed meczem zebraliśmy się w około 100 osób i zaczęliśmy przygotowania do świętowania.

Na płocie wylądował transparent o treści: „To nie żarty, odpalamy piro na urodziny Sparty” co już zwiastowało „urodzinowe świeczki”, jednak najpierw stała się rzecz historyczna. Całą trybunę stadionu pokryła ponad 60 metrowa sektorówka w żółto-czarnych barwach.

Po kilku chwilach z pod flagi wyłoniło się kilkadziesiąt osób ubranych w żółte jak i czarne skafandry ochronne. Osoby te rozświetliły racami to szare listopadowe popołudnie. Niestety bardzo szybko zareagowali mundurowi, którzy na chybił-trafił zawinęli kilka osób wlepiając mandaty za zakłócanie porządku.

Pod koniec meczu Adam Reise strzela jedyną bramkę i kończy się on naszym zwycięstwem. Po zakończonym spotkaniu tradycyjne piątki z piłkarzami i w dobrych humorach udaliśmy się do jednego z brodnickich lokali świętować wygraną oraz przybicie nowej zgody.

Z dniem 23 listopada łączy nas zgoda z Mławską Wiarą, której delegacja była na tym meczu z flagą. My wywiesiliśmy dwie: Sparta Brodnica oraz dawno niewidzianą chłopaków z osiedla Matejki. Oprócz tego wisiała flaga reaktywowanego FC Jabłonowo Pomorskie, który stawia się w kilkanaście osób.

Wieczorem jedziemy na ośrodek wczasowy pod Brodnicą, gdzie odbywa się wspomniany bal i tam również odpalamy pirotechnikę nad miejscowym jeziorem co daje bardzo klimatyczny efekt.

źródło: stadionowioprawcy.net

zdjęcia: Czas Brodnicy, Marcin Jadziński