Ruch Radzionków – Szombierki Bytom 25.08.2021 29 sierpnia 2021

W minioną środę odbyły się czwartoligowe derby pomiędzy Ruchem Radzionków a Szombierkami Bytom. Tego dnia o oprawę spotkania zadbała grupa ultras South Inferno, która postawiła na pirotechnikę w postaci stroboskopów i rac. Fanatycy Szombierek pojawili się w sektorze gości w 31 osób z dwoma flagami.

 

Relacja Ruchu Radzionków:
Kolejny sezon i kolejne derby z Szombierkami Bytom. Kilka lat temu raczej nikt nie spodziewał się meczów ligowych z „Zielonymi”. My byliśmy wyżej, a Szombierki gdzieś tam grały po okręgówkach i innych, niskich ligach. Teraz od kilku sezonów jesteśmy w tej samej lidze i nasze pojedynki to najciekawsze mecze pod względem kibicowskim i piłkarskim w naszej IV lidze.

Frekwencja w ten środowy wieczór na naszej trybunie nie była tak duża, jak w poprzednich spotkaniach z Szombierkami i też można było wyczuć, że „ciśnienie” przed meczem nie było tak duże, jak wcześniej, ale wpływ na to mogło mieć kilka czynników.

Przede wszystkim okres wakacyjny i wielu kibiców było jeszcze na urlopach, mecz rozgrywany w środku tygodnia no i trzeba pamiętać, że wciąż panują obostrzenia i liczba widzów jest ograniczona. Nawet policja ze swoich stanowisk liczyła ilość widzów na trybunie, by nie przekroczyć dopuszczonej liczby. Mimo wszystko kto miał się pojawić na derbach, to się pojawił i nasz młyn prezentował się całkiem okazale.

O oprawę meczu tradycyjnie zadbała grupa ultras South Inferno, która postawiła na pirotechnikę z racji tego, że spotkanie zostało rozegrane przy sztucznym oświetleniu. Jednak za nim poczuliśmy zapach rac, to w pierwszej połowie w młynie zrobiło się Żółto – Czarno od flag na kiju, a później to już wiadomo.

Najpierw sektor rozświetliły stroboskopy wraz z żółtymi świecami dymnymi, a po kilku minutach na płocie pojawił się malowany transparent w stylu włoskim z hasłem „Forza Cidry” i do tego również odpalono piro w postaci czerwonych rac.Nie zabrakło również kibiców z Szombierek, którzy w sektorze gości pojawili się tylko w 31 wraz z dwoma, małymi flagami.

Nasi piłkarze wygrali aż 3:0 i był to dla nich trzeci mecz w tym sezonie i trzecie zwycięstwo. Na boisku widać nową jakość, zaangażowanie, a wszystko dzięki dobrym transferom. Jeśli do końca sezonu postawa naszych piłkarzy się nie zmieni, to kto wie, czy znowu nie zagramy w barażu o III ligę – taki jest cel i taki jest kierunek naszego klubu!

 

Relacja Szombierek Bytom:
31 najwierniejszych fanatyków Szombrów zameldowało się w sektorze gości w Radzionkowie. Wszyscy przyodziani w szale, jak przystało na prawdziwych kibiców. „Gdzie GKS gra, tam jest Hołota!”


 

zobacz również zdjęcia: